Підтримати проект
Марафон чесності, ситуація на фронті та новини із Бельгії: головне зі звернення Зеленського
27 СІЧНЯ 2023 20:35
Альона Боженко
Редактор стрічки новин

Президент Володимир Зеленський звернувся до українців за підсумками 338 дня повномасштабної війни. Зокрема, гарант розповів про марафон чесності, який стосується міжнародних олімпійських структур, ситуація на фронті та новий пакет військової допомоги від Бельгії.

Марафон чесності

Президент заявив, що від сьогодні Україна запускає "марафон чесності, який буде спрямований на те, щоб очистити керівництво міжнародних олімпійських структур від лицемірства та будь-яких намагань витягнути у світовий спорт представників держави-терориста".

"Не можна не бути розчарованим заявами чинного очільника Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха. Я неодноразово із ним говорив. І так і не почув, як він збирається захищати спорт від пропаганди війни, якщо поверне російських спортсменів у міжнародні змагання. Не буває нейтральності, коли триває така війна. І ми знаємо, як часто тиранії пробують використовувати спорт заради своїх ідеологічних інтересів. Очевидно, що будь-який нейтральний прапор російських спортсменів заплямований кров’ю. Я не хочу розбиратися в тому, що саме стало мотивом для пана Баха, щоб просувати таку ініціативу. Але ми зробимо все, щоб світ захистив спорт від політичного та будь-якого іншого впливу держави-терориста, який просто неминучий, якщо російські спортсмени братимуть участь у змаганнях. І тим паче  у паризькій Олімпіаді",  зазначив гарант.

За його словами, сьогодні українські спортсмени змушені захищати життя своїх близьких і свободу нашого народу від російської агресії. А російські удари забрали життя сотень українців та українок, які могли збагатити світовий спорт своїм талантом.

"Росія повинна зупинити агресію й терор, і лише після цього можна буде говорити про російську участь у контексті олімпійського руху. Олімпійські принципи та війна  фундаментально протилежні одне одному", — зауважив гарант.

Ситуація на фронті

Наразі найважча ситуація залишається на Бахмутському напрямку. Президент зазначив, що там тривають запеклі бої.

"Ситуація на фронті, і зокрема на Донеччині – під Бахмутом та Вугледаром, залишається надзвичайно гострою. Окупанти не просто штурмують наші позиції – вони свідомо й методично знищують ці міста й села навколо них. Артилерією, авіацією, ракетами. Російська армія не має дефіциту засобів знищення. І зупинити її можна лише силою.

Наші воїни, які тримають оборону на напрямках на Донеччині, – справжні герої. Я дякую кожному з вас, хлопці, за хоробрість!

І, до речі, запрошую пана Баха в Бахмут. Щоб він побачив на власні очі, що нейтральності не існує!"  розповів очільник держави.

Допомога від Бельгії

Зеленський повідомив, що Бельгія виділить Україна вагомий пакет допомоги, спрямований на підтримку нашої оборони.

"Сьогодні ж маємо вагому новину з Бельгії – країни, у якій розташовані керівні структури Євросоюзу. Є рішення уряду Бельгії про пакет підтримки для нашої оборони. Те, що посилить ППО. Те, що збільшить мобільність наших військових на полі бою. Я дякую за цю підтримку. Я дякую всім країнам, усім лідерам, які цього тижня своїми рішеннями довели, що російська агресія зазнає поразки",  зауважив гарант.

Вшанування пам'яті всіх жертв Голокосту

"Сьогодні вранці у Києві біля "Менори" в Бабиному Яру відбулася церемонія вшанування пам'яті всіх жертв Голокосту. Сьогодні – Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. І навіть у такий час, у час повномасштабної війни, Україна разом з усім цивілізованим світом відчуває й розділяє біль, який досі залишається у світі від злочинів нацизму. Ми пам'ятаємо. А отже, ми протидіємо намаганням зла повернутися",  резюмував гарант.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що російський диктатор не налаштований на мир в Україні і припинення війни, а просто "морочить голову". Тому говорити з ним немає сенсу.

Додамо, російські окупанти, ймовірно, готуються до наступу у Луганській області. Про це свідчить розташування сил на лінії фронту та проведення окупантами руйнівними атаками на інших ділянках фронту для того, аби відвернути увагу ЗСУ від Луганщини. 

Суспільство, 27.01.2023 20:35