Маркуса Хатчинса підозрюють в створенні і поширенні шкідливого програмного забезпечення

06 СЕРПНЯ 2017 13:32

Програмісту з Великобританії Маркусу ХАТЧИНСУ, який зупинив поширення вірусу-здирника WannaCry може загрожувати до 40 років в'язниці, повідомляє TrueUA з посиланням на The Telegraph.

За словами американського адвоката Тора ЭКЕЛАНДА, у разі підтвердження звинувачень у поширенні зловмисного програмного забезпечення, ХАТЧИНСА можуть відправити за ґрати на термін до 40 років.

Так, програмісту інкримінують участь у створенні та розповсюдженні ПЗ kronos, яке використовувалося для викрадення інформації про банківські онлайн-операції та даних кредитних карт.

За твердженням уряду США, ХАТЧИНС рекламував і продавав зазначену програму з метою особистої вигоди. Kronos вперше виявили в липні 2014 року.

На початку серпня 23-річного ХАТЧИНСА агенти ФБР заарештували в штаті Невада, де він брав участь у конференції в області кібербезпеки.

Наголошується, що програміст став відомий світу в травні 2017 року, коли зупинив вірус WannaCry, що атакував 230 тисяч комп'ютерних систем в 150 країнах світу. Тоді ХАТЧИНСА нагородили 7 800 фунтами стерлінгів, які він вирішив віддати на благодійність.

Світ, 06.08.2017 13:32