В Україні під час дії воєнного стану набули популярності схеми з використанням фішингових сайтів. Вони маскуються під ресурси для оформлення соціальних виплат від держави, фондів, міжнародних організацій й у такий спосіб наживаються на довірливих українцях.
Про те, як не стати жертвами шахраїв, розповіли у поліції Київщини.
Правоохоронці зазначили, що на фішинговий сайт може вказувати будь-яка відмінність в URL-адресі (зайві символи, невірне написання).
"Користувачам варто завжди звертати увагу на адресу необхідного сайту, а також не переходити за підозрілими гіперпосиланнями й не вводити конфіденційні дані. Для онлайн-шопінгу рекомендуємо використовувати перевірені сайти, а інформацію щодо соціальних виплат отримувати лише з офіційних сторінок державних органів", — зауважили у поліції Київської області.
Також поліцейські із посиланням на кіберфахівців додали, що схеми з використанням фішингу зловмисники можуть використовувати й на платформах оголошень.
"Тому при купівлі-продажу товарів, обговорюйте деталі угоди лише у чаті цієї платформи й не переходьте у сторонні месенджери", — закликали правоохоронці.
Інфографіка: поліція Київщини
Раніше повідомлялося, що шахраї придумали нову схему збору особистих даних у соціальних мережах. Зловмисники повідомляють про фейкові виплати від держави та просять перейти за сумнівними посиланнями.
Нагадаємо, начальник департаменту Кіберполіції Нацполіції України Юрій Виходець розповів про найпоширеніші схеми шахраїв. За його словами, це, окрім фішингу, також продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства й псевдоевакуаційні перевезення з регіонів, де точаться бойові дії, й надання в оренду неіснуючого житла для переселенців.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими