Фото: СБУ

Масштабні фінансові махінації: російський олігарх Фукс отримав підозру від СБУ

Підсанкційний олігарх Павло Фукс займався масштабними фінансовими махінаціями, що пов'язані зі стратегічними підприємствами України. Йому повідомили про підозру в систематичному ухиленні від сплати податків. 

Про це повідомили в прес-службі Служби безпеки України.

Встановлено, що з 2018 року Фукс незаконно заволодів активами українських компаній на понад 100 млрд грн. Як свідчать матеріали розслідування, холдинг підшукував підприємства енергетичної, машинобудівної та металургійної галузей України, які мали кредити у збанкрутілих банках.

Ділки за безцінь викуповували у банківських установ "кредитні зобов’язання" цих об’єктів, що надавало змогу втручатися у їхню господарську діяльність. Потім активи українських заводів та інфраструктурних об’єктів заморожували, блокували їхню діяльність чи доводили до банкрутства.

"Фукс та його спільники ретельно приховували джерела фінансування оборудок та реальних "замовників" через складні фінансові махінації. Для цього використовували понад 100 афілійованих комерційних структур", — інформують в СБУ.

Під час цих махінацій зловмисники отримували надприбутки та ухилялися від сплати податків. Наприклад, лише від однієї з таких оборудок сума збитків державі сягає майже 100 млн грн.

На підставі зібраних доказів Фуксу та двом топ-менеджерам холдингу повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів).

У межах кримінального провадження накладено арешт на: 

  • корпоративні права та рахунки 101 залученої до протиправної діяльності компанії; 
  • права вимоги за понад 1 600 викупленими кредитами;
  • понад 240 об’єктів нерухомості і транспортних засобів учасників схеми.

Частину арештованих активів вже передано в управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Нагадаємо, у лютому 2023 року СБУ та ДБР викрили ще одну протиправну діяльність Павла Фукса. Тоді він отримував незаконні надприбутки від видобутку газу з державних надр. Сума збитків державі може сягати сотень мільйонів гривень. 

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 16.05.2023 10:44