Країни-члени Європейського Союзу мають закуповувати більше нафти й газу у Сполучених Штатів Америки. В іншому випадку буде підвищено митні збори.
Про це заявив новообраний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп, пише Bloomberg.
"Я сказав Євросоюзу, що вони повинні компенсувати свій величезний дефіцит зі Сполученими Штатами шляхом великомасштабної закупівлі нашої нафти й газу. В іншому випадку це будуть ТАРИФИ назавжди!!!" — зауважив політик.
Видання додає, що Вашингтон є найбільшим у світі виробником сирої нафти та найбільшим експортером зрідженого газу. Покупці СПГ, включно з ЄС і В’єтнамом, вже говорили про збільшення закупівлі палива у США, частково для того, щоб стримати загрозу мит.
Євросоюз значною мірою був неготовий у 2017 році, коли Трамп, посилаючись на проблеми національної безпеки під час свого попереднього президентського терміну, ввів мита на європейську сталь і алюміній.
"Відтоді блок переосмислив свою торгівельну доктрину та розширив свій набір інструментів, надавши низку варіантів протидії примусовій практиці", — наголошує Bloomberg.
Своєю чергою очільниця міністерства закордонних справ Німеччини Анналена Бербок зауважила, що ЄС добре підготувався до того, що з новою адміністрацією США все зміниться. Так, після зустрічі країн "Великої сімки" в Італії наприкінці листопада вона зауважила, що, якщо адміністрація Трампа проводитиме політику "Америка перш за все" в секторах клімату чи торгівлі, відповіддю ЄС буде "Європа єдина".
Також у листопаді президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн висунула ідею про те, що імпорт із США може замінити споживання блоком російського зрідженого природного газу.
"Ми все ще отримуємо багато СПГ через Росію, з Росії. І чому б не замінити його американським СПГ, який дешевший і знижує наші ціни на енергоносії", — наголошувала вона.
Видання зазначає, що Трамп має багато претензій до Євросоюзу і критикував Європу за недостатні витрати на оборону та дефіцит торгового балансу між США та ЄС. Окрім цього, новообраний президент також погрожував митами Китаю та Канаді й особливо зосередився на країнах, які мають торговий дефіцит із Вашингтоном.
Нагадаємо, напередодні Трамп та канцлер Німеччини Олаф Шольц у ході телефонної розмови обговорили ситуацію в Україні та можливості завершення війни. Зокрема, головною темою розмови стали проблеми політики безпеки в Європі.