Український уряд дозволив бронювати 100 відсотків медичних працівників, які працевлаштовані у державних та комунальних медичних закладах. Відповідна постанова оприлюднена на Урядовому порталі.
Про це йдеться у постанові Кабінету міністрів від 14 січня, якою внесено зміни до порядку бронювання військовозобовʼязаних на період мобілізації та на воєнний час.
Там зазначається, що отримати відстрочку від мобілізації матимуть змогу "медичні працівники закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності, закладів громадського здоров’я, установ, що провадять діяльність із судово-медичної та судово-психіатричної експертиз, центрів крові, для яких робота у відповідних закладах є основним місцем роботи".
Зміни стосуються лише медичних працівників, а для решти фахівців, які працюють в медичних закладах, — обмеження у бронюванні залишаються чинними.
Порядок був переглянутий у звʼязку із введеним в дію указом президента рішенням Ради національної безпеки і оборони від 5 грудня 2024 року "Щодо протидії загрозам національній безпеці України у сфері охорони здоров’я в особливий період". Основна мета змін у бронюванні — забезпечити якісну та своєчасну медичну і реабілітаційну допомогу як військовослужбовцям, так і цивільним громадянам України.
У рішенні РНБО йшлося про необхідність перегляду умов бронювання медиків, а також заборону на призначення осіб із медичною освітою на немедичні посади військової служби, якщо вони самі не виявили такого бажання.
Нагадаємо, за словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, станом на 10 січня бронювання від мобілізації отримали до 950 тисяч осіб. Така кількість заброньованих людей жодним чином не впливає на мобілізаційні процеси.
За словами віце-прем'єр-міністра — міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, процедура бронювання у "Дії" буде дещо спрощена. Підприємства зможуть перебронювати працівників без необхідності очікування 72 години.