1 176 день війни
Особовий склад
969 370
Танки
10 804
Артилерія
27 827
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 165
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
335
БпЛА
35 860
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Михайлівська батьківська субота: як вшанувати померлих і що не можна робити у цей день
Фото: zink.gov.ua

Михайлівська батьківська субота: як вшанувати померлих і що не можна робити у цей день

У православних християн є відповідні дні для вшанування пам’яті померлих — поминальні батьківські суботи. Дві з них припадають на листопад — Михайлівська батьківська субота і батьківська субота перед Різдвяним постом.

TrueUA розповідає, що потрібно робити у ці дні, а що — категорично заборонено.

Михайлівська батьківська субота щороку відзначається в суботу напередодні свята Собору архістратига Михаїла. За новим календарем Михайлів день відзначають 8 листопада. Відповідно Михайлівська батьківська субота — 4 листопада.

Традиції на батьківські суботи

  • Зазвичай у поминальні дні ставлять свічку у церкві за упокій душі померлого та проводять молебень. У батьківські суботи у храмах відправляють літургії та панахиди.
  • За традицією, після відвідування церкви потрібно сходити на могилу до померлого та запалити там свічку. У батьківські суботи варто прибрати могили не лише рідних, а й занедбані.
  • Згадати померлих і помолитися за їхні душі можна вдома. Рідні померлого влаштовують поминальний обід — збираються за столом, на який ставлять млинці, пироги, а також улюблені страви померлої людини.

Що не можна робити на батьківські суботи

  • Проводити роботи на городі та саду.
  • Займатися важкою роботою вдома, яка може образити покійних.
  • Проводити поминальні трапези з алкоголем прямо на цвинтарі.
  • Говорити про померлих неприємні слова або їх сварити.
  • Встановлювати пам’ятники на могилах.
  • Лаятися, сваритися та з’ясовувати стосунки.

Нагадаємо, з 1 вересня Українська греко-католицька церква та Православна церква України відзначають всі нерухомі свята за новим церковним стилем. Перехід для обох конфесій означає, що дати свят, які щороку відзначаються в одну і ту ж дату, зміщуються на 13 днів. Дати рухомих свят, тобто Великодня і залежних від нього, залишаються поки незмінними.

Ми розповідали, які головні церковні свята припадають на листопад 2023 року. Так, раніше у третій місяць осені було лише два великі релігійні свята: Собор Архистратига Михаїла та початок Різдвяного посту. За новим календарем їхня кількість збільшилася до п’яти.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама