Мінцифра запустила сповіщення про зміну та перевірку кредитної історії в Дії

06 СІЧНЯ 2022 12:47

У застосунку Дія з’явилася нова послуга — сповіщення про зміну та перевірку кредитної історії. 

Перевірка історії — обов'язкова процедура при оформленні кредитів. Тепер, коли на вас візьмуть кредит або перевірятимуть вашу історію, ви отримаєте пуш. Функція працює за замовчуванням, оновлювати застосунок не потрібно.

Повідомляє TrueUA, з посиланням на Мінцифри.

«Цифровізація допомагає захищати українців від шахрайства. Запускаючи сповіщення про зміну та перевірку кредитної історії в Дії, ми допоможемо людям вчасно дізнаватися про подібні ситуації, зупиняти їх та зберігати кошти. Це послуга турботи про людей. Уже сьогодні всі користувачі Дії автоматично отримають доступ до послуги», — зазначив Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

Якщо в Дії приходить пуш, що на вас взяли новий кредит, а ви його не відкривали, то можна одразу із застосунку перейти за посиланням до Українського бюро кредитних історій та написати скаргу. А якщо побачите сповіщення, що банк, наприклад, перевіряє вашу кредитну історію, щоб відкрити новий кредит, ви зможете швидко зреагувати та зв'язатися з установою для з’ясування деталей. 

Минулого року Україна стала першою країною у світі, у якій цифровий паспорт є офіційним. Вони значно безпечніші за паперові. Більшість випадків кредитного шахрайства відбуваються саме з паперовими паспортами, які легко відксерити та комусь передати. Незаконні операції з паперовими документами — одна з найголовніших причин, чому в Кіберполіції зараз багато справ із кредитним шахрайством.

Послугу Мінцифра впроваджує разом з Українським бюро кредитних історій. Це установа, яка займається збором, зберіганням, обробкою і наданням кредитних історій. У них є вся інформація про позичальників від банків, страхових компаній, лізингових компаній, кредитних спілок та інших фінансових інститутів.

Фото з мережі інтернет.

Також читайте: Італія вводить обов’язкову вакцинацію для осіб 50 +

Технології і наука, 06.01.2022 12:47