У Києві відбудеться зустріч міністрів закордонних справ держав-членів Європейського Союзу. Саміт може пройти вже у найближчі тижні.
Про це високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель заявив у Нью-Йорку під час прес-конференції.
Він зазначив, що обговорюватимуть майбутні безпекові зобов'язання перед Україною в контексті загарбницької війни РФ проти неї.
"Я поклав на стіл кілька пропозицій, які міністри продовжать обговорювати, а також в рамках підготовки зустрічі, яка відбудеться в Києві в найближчі тижні", — повідомив Боррель.
Декларація про гарантії безпеки для України
Країни "Великої сімки" 12 липня узгодили спільну декларацію, у якій вказані параметри гарантій безпеки для України. До угоди зможуть доєднатися всі охочі. Президент США Джо Байден заявив, що у декларації прописано підтримку України на близьку та далеку перспективи. Того ж дня до декларації приєдналися Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція. Згодом також Іспанія, Чехія, Нідерланди, Бельгія та Португалія.
На дебатах Генеральної Асамблеї ООН 18 липня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Київ хоче, аби всі країни ООН розглянули можливість приєднання до декларації Групи семи про гарантії безпеки для України.
25 липня Румунія вирішила приєднатися до декларації країн G7 на підтримку України, представленої на полях саміту НАТО у Вільнюсі.
3 серпня стало відомо, що Україна розпочала переговори зі США щодо надання безпекових гарантій. Другою країною, з якою Україна почала перемовини щодо двосторонньої угоди про надання безпекових гарантій, стала Велика Британія. Переговори з Лондоном стартували 11 серпня.
12 серпня Греція стала 14-ю країною, яка приєдналася до вільнюської декларації G7 на підтримку України. 15 серпня Північна Македонія приєдналася до декларації країн G7 про надання гарантій безпеки для України.
Схвалена на саміті НАТО декларація G7 передбачає довгострокову підтримку України у сфері безпеки та економіки. Вона є важливим кроком до укладення системи двосторонніх безпекових угод між Україною та окремими країнами-гарантами щодо гарантій безпеки для нашої держави. Зокрема, гарантії безпеки містять такі компоненти:
Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський пояснив, як працюватимуть гарантії безпеки для України, які партнери ухвалили на саміті НАТО. За його словами, це перші юридичні зобов'язання від партнерів. До їхньої реалізації зможуть доєднатися країни, які не входять до складу "Великої сімки".
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими