1 135 день війни
Особовий склад
919 570
Танки
10 521
Артилерія
25 625
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 597
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Міноборони спростило процес обліку військового майна: що змінилося
Фото: Міноборони

Міноборони спростило процес обліку військового майна: що змінилося

Міністерство оборони України внесло зміни у накази, які стосуються обліку військового майна. Це необхідно, аби процес став простішим та швидшим.

Про це повідомила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Зокрема, зміни внесено до наказів №232, №300 та №440. Як наголосила Черногоренко, відповідні зміни скасовують цілу низку бюрократичних норм, а частину паперової роботи можна буде виконувати у цифровому форматі. Відтак, це пришвидшить внутрішні процеси, заощадить час на службу і полегшить роботу військовим.

"У світі вже давно застосовуються цифрові інструменти для ведення обліку, тоді як наші військові ведуть журнали "від руки". Нові зміни у накази Міністерства оборони надалі звільняють нас від паперової і повільної армії", -- зазначила вона.

Відтак, у процес обліку військового майна вносяться наступні зміни:

  • скасовуються 16 неінформативних паперових книг і журналів. Наприклад, книги обліку руху осіб, що харчуються, чи журнал обліку мила;
  • скасовуються стелажні ярлики та штабельні картки для більшості складів;
  • атестати на харчування та майно військовослужбовців можна буде набрати на комп'ютері і роздрукувати. Раніше це були бланки суворої звітності, які писались від руки при переміщеннях військових;
  • скасовуються комісії для приймання-передачі військового майна;
  • скасовується звірка і ведення журналів результатів звірки обліку військового майна між військовими частинами і органами військового управління, що працюють у інформаційно-комунікаційних системах. Цими даними можна буде обмінюватися у цифровому вигляді.
  • дозволяється використовувати кваліфіковані електронні підписи та печатки при оформленні первинних документів та веденні обліку військового майна.

Нагадаємо, раніше у Міноборони заявляли, що військовим не потрібно видруковувати та підписувати документи в паперовому вигляді для замовлення продуктів харчування.  Для цього вони можуть використовувати кваліфікований електронний підпис (КЕП) на первинних документах.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама