Південна Корея планує побудувати базу на Місяці до 2045 року. Головними цілями місії є дослідження низької навколоземної орбіти та мікрогравітації, дослідження Місяця, а також місії, пов'язані з Сонцем та вивченням космосу.
Як повідомляє видання Yonhap, Корейське управління аерокосмічних досліджень (KASA) представило новітнє бачення країни щодо дослідження космосу під час публічних слухань у Національному дослідницькому фонді Кореї.
Дорожня карта класифікує дослідницькі зони на навколоземну орбіту, Місяць, геліосферу та глибокий космос, а також окреслює п'ять основних місій. Водночас KASA заявила, що у галузі дослідження Місяця прагне розробити незалежні технології посадки та мобільності, використовувати місячні ресурси та будувати інфраструктуру для економічної діяльності.
"До 2040 року планується розробити місячний посадковий модуль наступного покоління для логістики з метою створення місячної бази до 2045 року", — наголошує видання.
Зокрема, дослідження сонячної енергії та геліосфери зірки, дорожня карта передбачає розробку зондів для моніторингу сонячної активності та підвищення безпеки космосу. KASA також передбачає місію з розгортання супутника для спостереження за Сонцем у так званій точці Лагранжа L4, де гравітаційні сили Сонця та Землі збалансовані, до 2035 року.
Нагадаємо, у березні агентство Reuters повідомляло, що китайський марсохід виявив нові докази існування великого океану на Марсі мільярди років тому. Дослідники планують використати це для доведення гіпотези про те, що на Червоній планеті раніше існували живі організми.