В Україні демографічна криза загрожує мобілізації. Чоловіки віком від 18 до 30 років — це представники найменш численного покоління за всю історію незалежності країни.
Про це пише The New York Times.
Як зазначає видання, близько мільйона чоловіків, які наразі служать в українській армії, виснажені, адже чимало бійців несуть бойове чергування протягом двох років, тому війську потрібні нові рекрути. Але армія зіткнулася з проблемою демографічної кризи, яка розпочалася в країні ще у 1990-ті.
"У 1990-х роках заощадження зникли, а зарплати знецінилися в умовах економічної кризи. У повітрі зависла невизначеність та невпевненість у майбутньому, яка вплинула на репродуктивну поведінку населення", — каже заступник директора Інституту демографії та соціальних досліджень імені Михайла Птухи Олександр Гладун.
За даними видання, станом на 2024 рік народжуваність в Україні скоротилася майже вдвічі. Серед основних причин — виїзд близько 800 тисяч жінок віком від 18 до 34 років до країн Європейського Союзу. Поки що відсутність жінок відіграє в українській демографії більшу роль, ніж призов чоловіків.
Варто зазначити, що демографічна криза спостерігалася і в Росії, але її населення є вчетверо більшим, і це забезпечує й більшу кількість чоловіків для мобілізації.
"Перспектива народжуваності зараз залежить від обох факторів: скільки чоловіків загине на війні та скільки жінок повернеться з Європи. Але в України немає іншого вибору, окрім, як призвати молодших людей до виснаженої армії", — каже Гладун.
The New York Times також додає, що мобілізаційний вік від 25 років в Україні залишається високим порівняно з іншими європейськими країнами та Сполученими Штатами Америки, де чоловіків можуть призвати до армії з 18 років.
Нагадаємо, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що армія наразі не потребує 500 тисяч людей. Мобілізація в Україні буде набагато м'якшою.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими