Проти нашої країни у складі російської армії воює щонайменше 155 громадян Китаю. Українські спецслужби мають усю інформацію про цих осіб.
Про це заявив президент України Володимир Зеленський на зустрічі із журналістами, передає "Суспільне".
"Ми збираємо інформацію, вважаємо, що їх більше, набагато. По цих 155 — є паспортні дані, звідки вони, їх документи, вік, місця служби. Зрозуміла схема, як їх вербують", — заявив він.
За його словами, однією зі схем є розповсюдження рашистами рекламних роликів у соцмережах, зокрема TikTok та інші китайських сайтах.
"Офіційний Пекін про це знає. Росіянами через китайські соцмережі розповсюджуються рекламні ролики про вербування. Не таємне вербування — це важливо. Може, є ще і таємне. Далі ці люди прибувають в Російську Федерацію, до Москви. Медичні обстеження три-чотири доби. До двох місяців — навчальні центри. Воюють вони на території України", — зазначив президент.
Гарант назвав імена двох китайських громадян яких взяли у полон ЗСУ, — Ванг Гуанцзюн 1991 року народження та Чанг Ренбо 1998 року народження.
До того ж журналісти "Суспільного" отримали документи з джерел у спецслужбах, з яких випливає, що понад 150 громадян Китаю уклали контракти здебільшого у другій половині 2024 року, водночас є і ті, кого відібрали на військову службу ще у 2023 році.
"Вони несуть службу у різних підрозділах — 255 мотострілецькому полку, 136 окремій мотострілецькій бригаді, 70 мотострілецькому полку та інших", — пише видання.
Нагадаємо, 8 квітня стало відомо, що українські військові взяли в полон двох громадян Китаю. Це вдалось зробити воїнам 81 окремої аеромобільної Слобожанської бригади. За даними військових, китайці перебували на ворожому боці — в зоні бойових дій, зі зброєю в руках, у складі підрозділу російських окупаційних військ.
Того ж дня президент Володимир Зеленський заявив, що є інформація про те, що таких громадян Китаю в російських підрозділах значно більше, ніж двоє. Для з'ясування усіх фактів залучили розвідку, СБУ, відповідні підрозділи ЗСУ.
Після цього Міністерство закордонних справ України викликало тимчасового повіреного у справах Китаю.
Своєю чергою офіційний представник Міністерства закордонних справ Китаю Лінь Цзянь заявив, що його країна не відправляла своїх солдатів на війну проти України.