У деяких населених пунктів Одеської області знову перейменували вулиці. Раніше їх назвали на честь українських героїв, зараз їм дали нейтральні назви.
Про це повідомило одеське видання "Думська". Журналісти зазначили, що, зокрема, вулицям Дальницької громади, названим на честь героїв російсько-української війни, а також інших діячів, дали "нейтральні назви".
Рішення щодо топонімів у восьми селах ухвалила сесія місцевої ради. Йдеться про прибережну громаду, до складу якої, зокрема, входять курортні селища Дальник, Грибівка, Санжейка, Барабой, Богатирівка, Доброолександрівка, Мар'янівка, Новоградківка, Роксолана.
З карти зникнуть імена героїв російсько-української війни Максима Бреславського та Дмитра Мельника. Також перейменовано вулиці Івана Липи, Романа Шухевича, Всеволода Змієнка (одесит, творець розвідки армії УНР, фактично батько української військової розвідки), Василя Вишиваного (Вільгельм Франц Габсбург, австро-угорський ерцгерцог, командир Українських Січових Стрільців, громадський діяч).
"На честь таких героїв нашої країни мають бути центральні вулиці, а не закутки. Де по три будинки — ось і вся вулиця. Це насмішка. Ми провели слухання, у нас була сесія. Наша позиція така — після закінчення війни ми повернемося до цього питання та дамо імена героїв по-справжньому значущим вулицям. Ми ж не взяли імена Пушкіна або Лермонтова, а вибрали нейтральні назви", — заявив голова Дальницької громади Сергій Крутюк.
Таке рішення вже викликало резонанс. Хоча юридично воно бездоганне, адже громада має право змінювати будь-які топоніми на такі, що не суперечать закону, а в Дальницькій вибрали максимально зручні в цьому плані назви.
"У Дальнику під Одесою заправляють балом невігласи та потенційні колаборанти. Сподіваюся, їх притягнуть до відповідальності за протидію утвердженню сучасної національної громадянської ідентичності, фактичне знецінення подвигу загиблих героїв сучасної війни за незалежність України та потурання ворогу. За весь час це перший в Україні такий випадок", — заявив громадський діяч і військовий Сергій Гуцалюк.
Нагадаємо, що 5 червня Верховна Рада України ухвалила постанови, що змінюють назву 184 українських населених пунктів через невідповідність стандартам державної мови або через те, що вони містять "символіку російської імперської політики".