Влітку поточного року у Міністерстві внутрішніх справ та адміністрації Польщі повідомляли, що у країні мешкає понад 1,2 мільйона громадян України. Польща є однією з країни Європи, де перебуває найбільше українських біженців. У зв'язку з цим Росія не втрачає можливості поширювати значну кількість фейків, аби залякати українських громадян.
Як розповіла керівниця аналітичної платформи VoxCheck Світлана Сліпченко під час міжнародної конференції "Відбудова України: про людей і для людей", саме на Польщу припадає 85% дезінформації, спрямованої на українських біженців, пише Media Center Ukraine.
За її словами, біженців залякують тим, що у країнах, які приймають, їм не зможуть допомогти, їх чекають умови життя ледве не рівня концтабору, різноманітні форми експлуатації, що у них можуть забрати дітей, аби передати європейським сім’ям тощо.
Дослідниця зауважила, що Росія навмисно використовує гендерну дезінформацію — атакує емоційними повідомленнями жінок, які становлять більшість вимушених мігрантів.
Довідка: Країни Європейського Союзу продовжили тимчасовий захист для біженців з України до 4 березня 2025 року. На цей період законодавство гарантує українцям такі ж права, як і громадянам ЄС, зокрема на працю, освіту, соціальне забезпечення, охорону здоров'я та житло.
За даними польської влади, саме їхня країна найбільше у ЄС витратила на утримання біженців з України — понад вісім мільярдів євро.
Нагадаємо, що понад 8,1 мільйона українців стали біженцями після повномасштабного вторгнення Росії на територію нашої держави. Майже п'ять мільйонів громадян України подали заяви на отримання статусу тимчасового резидента в європейських країнах.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими