1 132 день війни
Особовий склад
915 230
Танки
10 496
Артилерія
25 537
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 121
Гелікоптери
335
БпЛА
31 416
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,57
41,33
45,35
45,1
На Закарпатті спалах небезпечного інфекційного захворювання: померла людина
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

На Закарпатті спалах небезпечного інфекційного захворювання: померла людина

На території Перечинської територіальної громади Закарпатської області виявили спалах інфекційного захворювання — лептоспіроз. Відомо про смерть однієї людини від інфекції.

Про це повідомив міський голова Перечина Іван Погоріляк.

"Закликаю кожного мешканця відповідально поставитися до цієї ситуації. Дотримуватися правил гігієни та порад інфекціоністів", — написав він у Facebook.

Що таке лептоспіроз

Гостра інфекційна хвороба з групи зоонозів перебігає з гарячкою, загальною інтоксикацією, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної, нервової систем, геморагічним синдромом.

Лептоспіроз є одним з найпоширеніших зоонозів світу, спостерігають її на всіх континентах, окрім Антарктиди. Щорічна захворюваність — від 0,02 на 100 тисяч населення в країнах помірного клімату до 100 та більше у тропічному кліматі. Серйозні спалахи цієї хвороби відбуваються після повеней. Серед важких форм лептоспірозу летальність сягає 30-35%.

Захворіти на лептоспіроз можна під час купання в заражених водоймах, під час риболовлі, сінокосі на зволожених територіях, під час догляду за хворими й інфікованими тваринами тощо.

У тіло людини бактерія лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи або рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот). Захворіти людина може в період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження.

Фото: Район.in.ua

Аби уникнути захворювання варто знищувати гризунів, вакцинувати від лептоспірозу домашніх тварин і уникати контакту з потенційно зараженою водою.

 

Нагадаємо, що в польському Жешуві зафіксували 144 інфікованих і 11 загиблих через спалах "хвороби легіонерів". У місцевій системі водопостачання виявили бактерію легіонели. Спеціальні служби перевіряють, яким чином бактерія потрапили у воду та чи не було навмисного зараження.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама