Сполучені Штати Америки більше не можуть надавати військову допомогу Україні без серйозних ризиків для себе.
Про це повідомляє The Economist з посиланням на анонімне джерело ознайомленні із питанням підтримки України.
"Нам більше нічого їм дати без прийняття на себе серйозних ризиків в інших місцях", — наголосив співрозмовник видання.
До того ж, як зауважило джерело, на рівень підтримки України впливає і те, що запаси США трохи зменшилися через надання допомоги Ізраїлю. Зокрема, наразі Америка стикається з дефіцитом ракет для систем протиповітряної оборони.
Крім того, чиновник Пентагону, який бере участь у плануванні військової допомоги Україні на наступний рік, наголосив, що настрої США щодо ситуації в на фронті стають більш похмурими. Так, амбіції початку 2023 року щодо повернення Україною територій або примушення Росії до переговорів поступилися місцем бажанню уникнути поразки.
"У цей момент ми все більше думаємо про те, як Україні вижити", — зауважив посадовець.
Як акцентували журналісти, наразі ситуація на полі бою досить тяжка та напружена. Зокрема, у Куп'янську на півночі війська країни-агресорки розрізали надвоє українські формування на річці Оскіл, а у Часовому Яру після шести місяців спроб перетнули Сіверський Донець. Причина просування окупантів, на думку видання, полягає не тільки у нестачі озброєння, а й у виснаженню українських військових.
"Українські підрозділи недоукомплектовані та перенапружені, виснажені великими втратами. Попри новий закон про мобілізацію, який набув чинності в травні, армія, за винятком кількох бригад, намагається набрати достатню кількість заміни, а молоді люди неохоче записуються на службу, яка в кращому випадку є безстроковою, а в гіршому — одноразовою", — йдеться у статті.
До того ж в України закінчуються тактичні перехоплювачі ППО. Натомість розвідувальні дрони ворога заполонили поле бою і можуть відстежувати цілі для балістичних ракет.
"Ніхто сьогодні не говорить серйозно про український контрнаступ, як це було на початку 2023-го. Ніхто не вважає, що це серйозна опція для України в близько строковій перспективі", — зазначає видання.
Нагадаємо, раніше видання The Wall Street Journal заявляло, що у Міністерстві оборони Сполучених Штатів Америки наростає стурбованість загрозою дефіциту ракет-перехоплювачів для систем протиповітряної оборони. Зокрема, цю зброю почали витрачати швидше, ніж встигають виготовляти нову.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими