Віктор Ляшко. Фото: Кабмін

"Написати заяву простіше, ніж реформувати МСЕК": Ляшко зробив заяву про свою можливу відставку

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко прокоментував свою можливу відставку із посади. Він наголосив, що написати заяву на звільнення простіше, ніж реформувати Медико-соціальну експертну комісію.

Таку заяву він зробив на брифінгу.

Він наголосив, що МСЕК не підпорядковуються безпосередньо Міністерству охорони здоров'я, відомство є лише регулятором.

"Я не призначаю і не звільняю керівників МСЕКів. Я призначаю і звільняю керівника Центральної медико-санітарної комісії, який був вчора звільнений моїм наказом. Повірте, заяву написати напевне простіше, ніж реформувати МСЕКи", — заявив він.

Водночас очільник МОЗ нагадав, що в Україні не має бути МСЕКів вже до із 1 січня.

"Ми цієї стратегії і дотримуємося. Потенційно ми розраховували пізніше це (ліквідацію МСЕК, — ред.) запустити. Зараз ми побачили, що потрібно пришвидшувати нашу роботу, і за ці 2 місяці буде надолужено все те, що розраховувалися зреалізувати у 2025 році. Політичні рішення прийнято, і думаю, що все нам вдасться", — додав Ляшко.

Реформа МСЕК в Україні: що відомо

Згідно з указом президента, у найближчі три місяці буде проведено масштабну перевірку рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності посадовим особам. Усі необґрунтовані рішення будуть переглянуті. Це стосується чиновників, які "організували" собі інвалідності для отримання додаткових виплат. Президент зазначив, що аудиту підлягають пенсії та інші нарахування, призначені безпідставно.

Реформа МСЕК, зокрема, передбачає, що деякі їх функції замінить штучний інтелект. Це допоможе усунути корупційні схеми, підвищити ефективність роботи відповідних структур й уникнути підкупів і маніпуляцій, які стали причиною гучних скандалів.

На початку 2024 року за ініціативою Служби безпеки України було скасовано понад чотирьох тис. рішень про присвоєння інвалідності, які були зроблені на підставі підроблених документів. 64 чиновники МСЕК отримали підозри у скоєнні злочинів, а дев'ятьох осіб уже засуджено. 

Нагадаємо, що напередодні на тлі скандалів із фейковими інвалідностями обласних прокурорів з посади пішов генеральний прокурор Андрій КостінУ своїй заяві Костін подякував Зеленському та Верховній Раді України за довіру та оголосив про свою відставку.

Також 21 жовтня звільнили керівника Закарпатської медико-соціальної експертної комісії. Йдеться про Юрія Веклинця.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 23.10.2024 12:39