План президента США Дональда Трампа щодо Росії напряму стосується Арктики та Китаю. Він полягає в економічній і стратегічній співпраці, спрямованій на посилення позицій США в регіоні, протидію Пекіну та забезпечення енергетичних вигод.
Про це у Telegram-каналі повідомив керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко.
За словами посадовця, Росія потрібна Трампу як територія та ресурсна база, бо вона контролює ключові ресурси й інфраструктуру Арктики. У той же момент, РФ у такому становищі, в якій залежність від Китаю як покупця енергоресурсів не рятує її економіку.
"Китай і Росія мають різні цілі в Арктиці. Китай прагне доступу до Північного морського шляху й ресурсів через "Полярний шовковий шлях", тоді як РФ хоче зберегти контроль над регіоном", — зазначив Коваленко.
Керівник ЦПД наголосив, що Китай активно просуває "Один пояс, один шлях", де РФ є важливим транзитним партнером. Якщо США використають Росію в альтернативних проектах, арктичних торгівельних шляхах, це послабить позиції Китаю в глобальній інфраструктурній грі. І в цьому, на думку Коваленка, проглядається логіка США.
"Відповідно, нинішня Росія для США — виключно територія, яку потрібно вміло використати, маючи чимало важелів впливу та тиску на режим Путіна", — резюмував Андрій Коваленко.
Раніше повідомлялось, що 27 лютого президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп продовжив ще на рік термін дії санкцій, запроваджених раніше щодо Росії через повномасштабне вторгнення в Україну.
Нещодавно аналітики Інституту вивчення війни повідомляли, що російський диктатор Володимир Путін та високопосадовці продовжують відкидати умови переговорів США і вимагають, щоб Україна здала території, які Москва не окупувала.
Як зазначав ISW, нещодавні опитування показують, що росіяни все більше підтримують продовження Росією війни в Україні доти, доки вона не досягне повної капітуляції України, але одночасно починають відчувати економічні наслідки трирічної війни Росії, що ставить під сумнів здатність президента Росії Володимира Путіна продовжувати балансувати в середньостроковій перспективі.
Нагадаємо, за даними Інституту вивчення війни, Кремль дедалі більше покладається на Іран і Північну Корею у підтримці війни проти України. Зокрема, союзники Росії суттєво допомагають їй зброєю та військовими.