Національний банк України пропонує для громадського обговорення зміни до правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці. Держоргани, зокрема, отримають доступ до номерів банківських карток клієнтів.
Про це йдеться на сайті регулятора.
У Нацбанку пояснили, що зміни пов’язані з необхідністю приведення правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці у відповідність до статей 62, 622 Закону України "Про банки та банківську діяльність" та удосконалення порядку розкриття інформації, яка становить банківську таємницю, Національному банку України.
У зв’язку з цим передбачається:
Такі норми містить проект постанови Правління Національного банку України "Про затвердження Змін до Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці".
У прес-службі НБУ наголосили, що ознайомитися з матеріалами для обговорення можна за посиланнями:
Там також повідомили, що зауваження та пропозиції до проєкту постанови приймаються згідно з формою подання зауважень та пропозицій у строк до 03 березня 2024 року.
Порівняно із чинною редакцією Правил, банки додатково будуть розкривати на запит державних органів інформацію про унікальні ідентифікатори та/або номери емісійних платіжних інструментів (наприклад, номери платіжних карток) обох контрагентів операції (як платника, так і отримувача коштів), а також найменування надавача платіжних послуг контрагента.
Загалом, оновленою редакцією відповідного пункту Правил розкриття банківської таємниці пропонується встановити, що банки за запитом уповноважених державних органів розкриватимуть інформацію про:
Раніше експерт Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин в інтерв'ю TrueUA пояснював, що від того, коли Україна отримає макроекономічне фінансування, залежить майбутній курс долара. Також терміни фінансування відобразяться на здатності держави виконувати свої соціальні функції. Економіст наголосив, що "на сьогодні ми є заручниками термінів отримання макроекономічної допомоги".
Нагадаємо, Національний банк оптимізує низку валютних обмежень, щоб запобігти непродуктивному відпливу капіталу для захисту міжнародних резервів України та збереження стійкості валютного ринку. Зміни запроваджуються вже з 21 лютого 2024 року.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими