У четвер, 3 жовтня, минув рівно рік відтоді, як Національний банк України відмовився від режиму фіксованого обмінного курсу на користь керованої гнучкості. Це допомогло стримати інфляцію.
Про це повідомив голова регулятора Андрій Пишний в колонці для "Економічної правди", передає прес-служба Нацбанку.
Протягом року курс постійно коливався в обидва боки, але НБУ згладжував різкі коливання, як це було до повномасштабного вторгнення. Проте є ключова відмінність — регулятор покривав (і продовжує це робити, —ред.) той чистий попит на валюту, який об’єктивно присутній на ринку як наслідок бойових дій.
У результаті перехід до керованої гнучкості обмінного курсу дав змогу економіці та валютному ринку стати стійкішими до внутрішніх та зовнішніх шоків. Зокрема:
Ситуація на валютному ринку протягом року залишалася контрольованою, що допомогло НБУ зберегти інфляцію на помірному рівні. До того ж, як зазначив Пишний, кардинальних змін у валютно-курсовій політиці очікувати не варто.
"Те, що курс зараз рухається в різні боки як на відносно коротких, так і на триваліших часових проміжках, реагуючи на ринкові зміни, є вагомим приводом менше турбуватися про різкі зміни в майбутньому", — підкреслив він.
Валютно-курсова політика НБУ і надалі спрямовуватиметься на збереження стійкої та контрольованої ситуації на валютному ринку. Це важливо для збереження інфляції на помірному рівні цього року та повернення її до цілі 5% найближчими роками.
Нагадаємо, Національний банк України планує змінити методологію розрахунку офіційного курсу гривні до іноземних валют та облікової ціни банківських металів. Проте це не стосуватиметься долара.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими