Колаж TrueUA

Не акули й крокодили: зоологи назвали найсмертоносніші види тварин

Попри те, що більшість людей боїться змій, акул та крокодилів, є види тварин, які несуть значнішу небезпеку. На перший погляд, ці представники фауни цілком безневинні, однак можуть призводити до смерті.

Співтовариство вивчення дикої природи Discover Wildlife, проаналізувавши статистику нападів тварин на людей, опублікувало топ найсмертоносніших видів.

На першому місці опинилися комарі. Вчені наголошують, що вони є переносниками багатьох інфекційних захворювань, яких важко уникнути й не менш складно вилікувати. Зокрема, це лихоманка Денге, лихоманка Західного Нілу, вірус Зіка, малярія, лімфатичний філяріоз, жовта лихоманка та багато інших. Науковці підрахували, що комарі вбивають 725 тисяч людей щороку.

На друге місце вчені винесли равликів. Вони викликають небезпечне паразитарне захворювання шистосомоз, від якого щороку помирає 200 тисяч людей. Зазвичай, хворіють на цю недугу мешканці Південної Америки, Азії та Африки.

Далі у переліку ефи — змії із сімейства гадюкових. Вони водяться в Азії та Африці. Вчені вказують на те, що їхня отрута — одна із найтоксичніших речовин у світі й щорічно призводить до смерті 138 тисяч людей.

На четверте місце науковці винесли клопів, оскільки вони є переносниками безлічі хвороб, наприклад, американського трипаносомозу, аби хвороби Шагаса. Від укусів клопів помирає близько 10 тисяч людей на рік.

На п'ятому місці — скорпіони. Їхня отрута вражає на центральну нервову, а також на серцево-судинну систему, вбиваючи, загалом, 2600 осіб на рік.

Вчені зазначають, що страшні на вигляд гребінчасті крокодили вбивають значно менше людей, близько тисячі на рік. Далі науковці поставили у перелік небезпечних тварин слони й гіпопотами — вони вбивають по 500 людей на рік.

Нагадаємо, раніше ми писали, що напад крокодила на жінку потрапив на відео.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Технології, 12.02.2023 19:12