Через ситуацію із фальшивими інвалідностями найближчим часом будуть зроблені "невідкладні кроки". Йдеться про кадрові зміни серед посадовців.
Таку заяву зробила заступниця голови Офісу президента України Ірина Верещук в ефірі телемарафону. За її словами, після засідання Ради безпеки і оборони, яке відбулося 22 жовтня, вже є перші кадрові зміни.
"У наступні дні ми також будемо обговорювати інші кадрові рішення, які матимуть місце", — інформувала вона.
Верещук наголосила, що мають бути "невідкладні та швидкі перевірки на предмет фальшивих діагнозів усіх посадовців", починаючи з топ-посадовців і притягнення до відповідальності всіх осіб, які причетні до встановлення фіктивних інвалідностей.
"Президент Володимир Зеленський чітко покладає персональну відповідальність на посадових осіб очільників органів, зокрема, Офіс генерального прокурора, та інших чиновників, які допустили до такої ситуації. Зрозуміло, що люди чекають справедливості. І президент відчуває, що потрібні невідкладні кроки", — додала вона.
Журналіст, головний редактор сайту "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов 16 жовтня заявив, що майже всі прокурори Хмельницької області мають інвалідність другої групи, яку їм "поставила" скандальна глава обласної МСЕК (медико-санітарної комісії) Тетяна Крупа, яка перебуває під слідством.
До того ж журналіст опублікував список прокурорів, які за його даними, оформили інвалідність. Згідно з інформацією Бутусова, з усього керівництва Хмельницької обласної прокуратури та її структурних підрозділів інвалідність не оформив лише один прокурор.
Згодом генпрокурор Андрій Костін на цьому тлі доручив провести службову перевірку. Генеральна прокуратура 20 жовтня отримала перші результати розслідування щодо набуття інвалідності прокурорами. Так, Міністерство охорони здоров’я під час перевірки Хмельницької МСЕК скасувало 74 рішення про присвоєння інвалідності військовозобов’язаним.
22 жовтня президент Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки та оборони на якому розглядалися питання по ситуації з медико-соціальної експертизи та зловживаннями посадових осіб різних державних органів з отриманням інвалідності.
Після засідання РНБО генеральний прокурор України Андрій Костін написав заяву про звільнення.
Нагадаємо, 22 жовтня на сайті Офісу президента з'явився указ, який передбачає ліквідацію медико-соціальних експертних комісій з 31 грудня 2024 року.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими