Німеччина ще не визначилась, чи постачати Україні ракети Taurus

Речник уряду Штеффен Гебештрайт заявив, що уряд Німеччини поки що не визначився, чи постачати Україні далекобійні крилаті ракети типу Taurus.

Про це повідомляє Tagesschau.

Коли саме німецький уряд ухвалить остаточне рішення щодо надання Taurus, поки не відомо.

"Важливо, що наразі немає ніякого нового статусу (постачання ракет Taurus, — ред.)", — сказав Гебештрайт.

Він також зауважив, що важливо "щоб Україна отримувала максимальну підтримку". Водночас посадовець наголосив, що Німеччина надає найсильнішу військову підтримку Україні після Сполучених Штатів.

Taurus для України

Україна офіційно запросила у Німеччини цей тип далекобійних ракет, однак там відхилили запит. Водночас ЗМІ повідомляли, що країна все ж може передати цей тип зброї, однак намагаються унеможливити удари Збройних сил України по території Росії.

Тим часом у Бундестазі продовжують критикувати Шольца через відмову надати Україні далекобійні ракети. Так, голова оборонного комітету Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман наголосила днями, що ракети Україні "потрібні терміново", а Шольц і його канцелярія "намагаються не дати цій темі старт".

Що відомо про Taurus

Авіаційна крилата ракета Taurus KEPD 350 великої дальності призначена для високоточного ураження захищених цілей противника на дальності до 500 км. Ракета важить 1 400 кг, її довжина — п'ять метрів.

ракета Таурус

Фото: ipress.ua

Базова модель ракети Taurus оснащена тандемною бетонобійною бойовою частиною типу MEPHISTO. Лідируючий заряд бойової частини — кумулятивний, основний заряд — фугасний, він розміщений у високоміцному корпусі, форма якого оптимізована для пробивання бетону та важких порід ґрунту. Вага фугасного заряду разом з корпусом становить 400 кілограмів, загальна вага бойової частини — 480 кілограмів. Система підриву бойової частини може програмуватися на повітряний чи підземний підрив. У разі повітряного підриву обидва заряди підриваються одночасно.

Нагадаємо, у понеділок, 14 серпня, до Києва приїхав міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер. Це перший візит німецького високопосадовця в Україну від початку повномасштабного вторгнення. Він заявив, що Німеччина планує щорічно видавати Україні по п’ять мільярдів євро військової підтримки. Це триватиме до 2027 року. Щоправда, рішення про виділення п'яти мільярдів євро на військову підтримку України ще має затвердити німецький парламент. Загалом, за словами міністра, з початку повномасштабної війни допомога Німеччини Україні склала 22 мільярди євро.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими
Війна, 21.08.2023 16:45