У Німеччині митниця конфіскувала танкер Eventin, який належить до російського "тіньового флоту". На борту судна перебуває 100 тисяч тонн сирої нафти вартістю у 40 мільйонів євро.
Як повідомляє Der Spiegel, уряд Німеччини вирішив вжити жорстких заходів проти танкера, що належить "тіньовому флоту", за допомогою якого Росія продовжує продавати нафту по всьому світу, попри чинні санкції.
Зазначається, що 14 березня, німецькі митники затримали танкер Eventin, який йшов під панамським прапором. Судно з середини січня стоїть на якорі біля узбережжя Рюгена. Так, за допомогою розпорядження про конфіскацію від Головного митного управління старий танкер і приблизно 100 тисяч тонн сирої нафти вартістю 40 мільйонів євро тепер переходять у власність Німеччини. Як стверджують джерела у німецькій службі безпеки, на Eventin буде змінено прапор після видання відповідного наказу.
Der Spiegel, зазначає, що між різними міністерствами велися інтенсивні дискусії про те, що робити з танкером, який прямував з російського порту Усть-Луга через Балтійське море до Єгипту. Відомо, що спершу Eventin дрейфував на північ від Рюгена в середині січня, не в змозі маневрувати. Через безпосередню небезпеку розливу нафти судно відбуксирували у води поруч із Засніцем і вдень і вночі за ним спостерігали берегова охорона та федеральна поліція.
Втім, з кінця минулого місяця судно занесене ЄС до переліку "тіньового флоту" Росії. Після внесення Eventin до цього переліку, німецький уряд вирішив заарештувати судно замість того, щоб відпустити його. Наразі влада планує, як і куди можна безпечно викачати нафту з танкера і що робити з судном.
Відомо, що місцева влада планує якнайшвидше позбутися танкера, адже занепокоєний його негативним впливом на навколишнє середовище та туризм. Міністерство фінансів, яке відповідає за митну справу, не захотіло коментувати інцидент через "поточні митні заходи і ситуацію з безпекою".
Нагадаємо, раніше агентство Reuters повідомляло, що Росія буде вимушена знизити видобуток нафти найближчими місяцями, адже санкції Сполучених Штатів Америки ускладнюють їй доступ до танкерів для постачання сировини в азійські країни. Окрім цього, атаки українських безпілотників паралізують роботу її нафтопереробних заводів.