Росія буде вимушена знизити видобуток нафти найближчими місяцями, адже санкції Сполучених Штатів Америки ускладнюють їй доступ до танкерів для постачання сировини в азійські країни. Окрім цього, атаки українських безпілотників паралізують роботу її нафтопереробних заводів.
Як повідомляє Reuters, у січні Сполучені Штати запровадили санкції проти 180 російських танкерів, у той час, як Україна посилила атаки дронів, щоб поліпшити свої позиції на переговорах на тлі очікувань, що президент США Дональд Трамп чинитиме тиск на російського диктатора Володимира Путіна, щоб той пішов на припинення війни.
Своєю чергою, Трамп заявляв, що припинення війни є пріоритетом для нього, а також, що він може запровадити нові санкції проти Росії, якщо його мети не буде досягнуто.
Агентство Reuters поговорило з трьома керівниками нафтових компаній і більш ніж з 10 трейдерами, керівниками нафтопереробних заводів і портовими агентами про вплив останніх санкцій.
Так, керівники російських нафтових компаній заявили агентству, що реальність зрозуміла: у Росії не буде іншого вибору, окрім як уповільнити видобуток нафти. Вони зауважили, що у Росії збільшується надлишок сирої нафти через падіння експорту і скорочення обсягів перероблювання.
Таку проблему можна розв'язати виключно шляхом зниження обсягів виробництва. У Москви мало можливостей для зберігання нафти, а Київ останніми тижнями атакував деякі з цих об'єктів за допомогою безпілотників.
Керівники нафтових компаній додали, що скорочення видобутку може початися з незначних обсягів, адже найближчими місяцями видобуток у Росії опуститься нижче дев'яти мільйонів барелів на добу, але може прискоритися, якщо брак танкерів і перебої в перероблюванню нафти збережуться.
За даними агентства, обсяги перевалки вантажів із західних російських портів Приморськ, Усть-Луга і Новоросійськ у січні знизилися на 17% порівняно з аналогічним періодом торік.
Нагадаємо, раніше партизанський рух "Атеш" повідомляв, що російські загарбники перевозять паливо з Новоросійська до окупованого Криму через Керченський міст. Втім, за останні тижні частота постачання пального знизилася.