Нобелівську премію миру отримала Міжнародна кампанія по забороні ядерної зброї (ICAN)

06 ЖОВТНЯ 2017 13:28

Нобелівську премію миру присудили Міжнародній кампанії за відмову від ядерної зброї (ICAN) за її «роботу задля привернення уваги до катастрофічних гуманітарних наслідків будь-якого застосування ядерної зброї», інформує TrueUA з посиланням на Euro News  

Про це заявив Норвезький нобелівський комітет у п'ятницю, 6 жовтня. Комітет сподівається, що вручення премії ICAN заохотить заповнити пробіли міжнародного законодавства у питанні обмеження ядерних озброєнь.  

Цьогоріч 215 осіб та 103 організації висувалися на здобуття Нобелівської премії миру.   

Норвезький нобелівський комітет не розкриває імен номінантів. Нобелівська премія миру вважається найвищою політичною відзнакою в світі. Винахідник динаміту Альфред Нобель у своєму заповіті просив щороку відзначати цією премією до трьох осіб або організацій за особливі заслуги перед людством.   

Зокрема відзначати слід тих, хто «найбільше або найкраще попрацював задля братерства між народами, задля скасування або скорочення військових сил, а також задля створення та розвитку мирних конгресів». З 1960 року цією премією відзначають також боротьбу за права людини, а з 2004 - працю задля захисту довкілля.   

Нобелівська премія миру - єдина з п'яти щорічних нобелівських премій, яка вручається не в Швеції, а в Осло, столиці Норвегії.  

Премія миру передбачає також грошову винагороду в розмірі дев'яти мільйонів шведських крон (близько 940 тисяч євро у перерахунку).   

Як і решта Нобелівських премій, вона вручається 10 грудня, в день смерті Альфреда Нобеля.

 

Суспільство, 06.10.2017 13:28