Американське видання The New York Times оприлюднило репортаж із російської Курщини, під час роботи над яким журналістку супроводжували військові чеченського підрозділу "Ахмат". Матеріал вийшов друком у США попри те, що українське Міністерство закордонних справ це назвало "найдурнішим рішенням".
На сайті New York Times 12 липня опубліковано репортаж під назвою "Пейзаж смерті: Що залишилося там, де Україна вдерлася в Росію".
Нанна Гайтман, яка є авторкою матеріалу, — провела шість днів у прикордонних районах Курської області, де, як йдеться в матеріалі, її "час від часу" супроводжували бійці "Ахмату", які, за словами репортерки, "допомагали з евакуацією" і "боролися за повернення територій".
"Я перебувала там шість днів, іноді в супроводі членів російського спецпідрозділу "Ахмат", що базується в Чечні, який боровся за відновлення контролю над цією територією і допомагав з евакуацією. Атаки дронів залишалися частими. Постріли з обох сторін лунали безперервно", — йдеться у повідомленні Гайтман.
Опублікований матеріал практично не містить проукраїнської позиції. Єдина згадка — заперечення Збройними силами України звинувачень у катуваннях та вбивствах мирних жителів, які висували російські загарбники. Про причини операції ЗСУ на російські території у тексті журналістки не зазначається.
Речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий розкритикував опублікований матеріал Нанни Гайтман.
"Той, хто на сайті New York Times вважав за розумне писати репортаж разом із російськими воєнними злочинцями, ухвалив найдурніше рішення. Це не баланс і не "інша сторона історії". Це просто дозвіл російській пропаганді вводити аудиторію в оману. Сумно бачити, як маніпуляції на рівні Дюранті повертаються до NYT", — заявив посадовець.
У понеділок, 14 липня, матеріал New York Times вийшов друком у Сполучених Штатах Америки.
Нагадаємо, раніше російські пропагандисти у мережі поширили фейкову інформацію, нібито німецька газета Deutsche Welle написала, що Україна забрала лише 1212 тіл своїх військових із 6000, через те, що влада буцімто змогла отримати від сімей 1212 загиблих відмову від грошової компенсації.
Також Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило про нову хвилю російської пропаганди, що намагається дискредитувати Україну. Цього разу Кремль приписує Києву продаж "червоної ртуті" сирійським покупцям.