
На Житомирщині внаслідок дронової російської атаки, яку ворог здійснив вдень 13 травня, постраждали мирні жителі.
Про це повідомив пресцентр Державної служби з надзвичайних ситуацій України.
"Внаслідок російської атаки постраждали дві жінки. Вони госпіталізовані до лікарні", — зазначили рятувальники.
Попри загрозу повторних ударів, рятувальники працювали на кількох локаціях враховуючи безпекову складову для особового складу.
"Також на місцях ворожих обстрілів піротехніки ДСНС обстежували територію на наявність вибухонебезпечних предметів", — поінформували в пресцентрі.
Після кількаденного перемирʼя між Україною та Росією, ворог знову відновив обстріли. Так, 13 травня, зранку росіяни розпочали нову масовану атаку. У повітрі одночасно фіксували все більше ударних безпілотників і станом на 10:00 їх уже було понад 100.
За даними президента Володимира Зеленського, протягом дня загалом країна-агресорка випустила щонайменше 800 безпілотників.
Зокрема, ворожі дрони кружляли над Києвом, де працювала протиповітряна оборона. Очільник військової адміністрації столиці Тимур Ткаченко підтвердив падіння уламків БпЛА в Оболонському районі Києва. За попередньою інформацією, постраждалих не зафіксовано.
На Київщині російська атака спричинила пожежу у приватному секторі. Внаслідок влучання спалахнув житловий будинок. Керівник Київської обласної військової адміністрації Микола Калашник уточнив, що "приліт" зафіксували у Вишгородському районі. На щастя, постраждалих серед населення немає.
Також російські загарбники атакували Хмельниччину дронами. Начальник Хмельницької ОВА Сергій Тюрін констатував, що удари відбувалися декількома хвилями. Внаслідок цього є постраждалі.
В Одесі внаслідок ворожої атаки безпілотників зафіксована пожежа в одному із дворів міста. Загорілися декілька автівок.
Також вибухи лунали у Коломиї. У місті виникли перебої з електропостачанням. На Рівненщині один із безпілотників влучив у житловий будинок. За попередньою інформацією, внаслідок обстрілу двоє людей загинуло. Крім того, є четверо поранених.
На Львівщині зафіксували влучання в обʼєкт критичної інфраструктури. У Івано-Франківську ворог поцілив по житловому будинку. Постраждали місцеві мешканці.
Крім того, у першій половині дня російський безпілотник поцілив у маршрутний автобус у центральній частині Херсона. Є постраждалі.
Як відомо, в ГУР попереджали, що держава-агресорка Росія розпочала проти України комбіновану повітряну атаку. Там зауважили, що вона може мати тривалий характер. У першій "хвилі" агресор застосовує значну кількість ударних безпілотників для перевантаження системи протиповітряної оборони України й ураження цивільних обʼєктів.
Нагадаємо, 13 травня російські окупанти під час масованої дронової атаки завдали ударів по залізниці.