1 246 день війни
Особовий склад
1 045 220
Танки
11 041
Артилерія
30 722
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 199
Крилаті ракети
3 533
Гелікоптери
340
БпЛА
47 552
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Одна з країн НАТО допоможе Україні розробити перехоплювач дронів зі штучним інтелектом
На фото: дрон "Горська-12". Джерело: Defence Express

Одна з країн НАТО допоможе Україні розробити перехоплювач дронів зі штучним інтелектом

Данська компанія Terma, яка є одним з провідних європейських комплектаторів винищувача п'ятого покоління F-35, співпрацюватиме з українською Odd Systems над недорогим зенітним комплексом для перехоплення ворожих дронів. Цей безпілотник використовуватиме технології штучного інтелекту. 

Як повідомляє видання Defence Express, українська компанія Odd Systems, яка відома розробкою та постачанням тепловізійних камер Kurbas, оголосила про початок стратегічного партнерства із данською Terma Group. 

За даними видання, данська компанія насправді має дуже широку сферу діяльності, оскільки виготовляє радіолокаційні станції наземного та морського базування, включно зі спеціалізованими на виявленні дронів, а також авіонікою. Щодо останнього, то йдеться й про комплектування F-35 понад 80 критично важливих компонентів включно із частинами фюзеляжу, пілонами та радарною електронікою.

"В оголошенні про партнерство з українського боку наголошено, що Terma "відома своїми можливостями інтегратора та роботою з різноманітними сенсорами", — зазначає Defence Express.

Варто наголосити, що у повідомленні від Odd Systems не було вказано конкретики щодо напряму співпраці, але у Terma прямо написали, що вони постачатимуть передові сенсорні технології та системи ситуаційної обізнаності для перевірених у бойових умовах безпілотних платформ Odd Systems. Додавши, що відповідна співпраця поєднує найкращі досягнення західної оборонної інженерії з українськими військовими інноваціями.

Саме таке об'єднання компетенцій, дозволить, як зазначає Terma, розробити потужний комплекс перехоплювачів дронів, здатний ідентифікувати, відстежувати та автономно нейтралізувати різні повітряні загрози. Починаючи від FPV-дронів та квадрокоптерів типу Mavic до розвідувальних та далекобійних дронів.

"Щодо зазначених данцями перевірених у бойових умовах безпілотних платформ Odd Systems, які в майбутньому комплексі вочевидь будуть виконувати роль "ефектора", тобто зенітних дронів, то українська компанія вже постачає платформу повітряного перехоплювача FPV "Горська-12", — наголошує видання.

У Defence Express додали, що наразі доволі рано робити припущення про фінальний вид самого комплексу протидії дронам. Водночас увагу варто звернути саме на слово комплекс, що означає рішення, яке об'єднує у собі засоби виявлення та знищення цілей. Так, досвід данської компанії може бути використаний, наприклад, як для радіолокаційної системи виявлення дронів, так і для системи наведення перехоплювача на саму ціль. Наразі не йдеться про абсолютно готове рішення, яке за "пару хвилин" інтегрують в українське готове рішення, бо Terma оголосила про набір інженерів та інших фахівців під цей проект.

Нагадаємо, раніше видання Digi24 повідомляло, що Міністерство оборони Румунії планує домовитися з Україною про спільне виробництво дронів. Ці безпілотники Бухарест буде продавати й іншим європейським країнам.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама