1 152 день війни
Особовий склад
941 100
Танки
10 677
Артилерія
26 649
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 139
Крилаті ракети
3 148
Гелікоптери
335
БпЛА
33 240
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Один з великих банків Європи зупинив продаж російського підрозділу: FT назвала причини
На фото: Штаб-квартира Raiffeisen Bank International у Відні. Джерело: "Вікіпедія"

Один з великих банків Європи зупинив продаж російського підрозділу: FT назвала причини

Raiffeisen Bank International (RBI), найбільший західний банк, який все ще веде бізнес у Росії, припинив спроби продати свій підрозділ у РФ на тлі зближення між Вашингтоном і Москвою.

Як повідомляє Financial Times, австрійський банк перебував під тиском з боку регуляторів та іноземних урядів, включаючи ЄС і США, щоб продати свій російський бізнес після того, як російський диктатор Володимир Путін почав повномасштабне вторгнення в Україну у 2022 році.

"І без того складний продаж був ускладнений після того, як російський суд заморозив акції російської дочірньої компанії RBI, а в січні зобов'язав банк відшкодувати два мільярди євро. Тоді RBI заявив, що судова тяганина заморозила будь-яку передачу прав власності на акції його російського підрозділу", — наголошує газета.

Втім, у лютому RBI ухвалив рішення призупинити зусилля з продажу, оскільки Москва і Вашингтон почали відновлювати політичні стосунки, додає Financial Times. Так, причиною зупинки продажу стала глобальна невизначеність, а також зміни у відносинах між США та Росією.

 "Це для того, щоб оцінити ситуацію і чи може позиція США змінитися", — зазначив неназваний співрозмовник газети.

Зазначається, що серйозні спроби RBI продати свій підрозділ у РФ наразі "припинено", але внутрішня ситуація може знову змінитися. У заяві RBI зазначено, що процес продажу "триває", але додано, що судова справа зупинила виконання будь-якої угоди.

"Акції RBI в Raiffeisen bank Russia заблоковані, тому транзакція наразі неможлива", — йдеться в повідомленні фінустанови. 

За даними RBI, зусилля щодо згортання бізнесу все ще тривають відповідно до вимог Європейського центрального банку. Уряди європейських країн втратили терпіння до австрійського кредитора, який продовжував працювати у РФ навіть через три роки після вторгнення до України. Минулого року Європейський центральний банк наказав RBI та іншим європейським банкам, які все ще працюють у Росії, прискорити зусилля щодо скорочення свого бізнесу там, якщо вони не зможуть його продати.

"RBI доклав зусиль, щоб скоротити свою кредитну діяльність у Росії та припинити залучення нових клієнтів, але зберіг там більший бізнес, ніж конкуренти", — зазначив FT. 

Нагадаємо, раніше президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп ще на рік продовжив дію санкцій проти країни-агресорки Росії, які його попередник Джо Байден запровадив ще у 2021 році. Документ має назву "Продовження надзвичайного стану у зв'язку з конкретною шкідливою іноземною діяльністю уряду Російської Федерації".

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама