1 223 день війни
Особовий склад
1 020 010
Танки
10 980
Артилерія
29 718
Літаки
420
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 190
Крилаті ракети
3 436
Гелікоптери
340
БпЛА
42 796
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Окупанти вперше застосували дрон Черніка: що про нього відомо та чому він небезпечний (фото)
Дрон "Черніка-2". Джерело: Defence-ua.com

Окупанти вперше застосували дрон "Черніка": що про нього відомо та чому він небезпечний (фото)

Уперше від початку Великої війни зафіксовано удар дроном-камікадзе "Черніка". Він атакував Харків. Безпілотники цієї серії виготовляються у двох варіантах, легка "Черніка-1" та важча "Черніка-2".

Про це повідомив проект Defense Express. Військові експерти зазначили, що Росія має ці дрони у своєму розпорядженні вже доволі давно. У березні 2024 року стало відомо, що їх виготовлено понад 7,5 тисячі одиниць. А вже у квітні 2024 року — про виготовлення понад чотирьох тисяч.

Дрон-камікадзе "Черніка-1" — це безпілотник типу "крило, що літає", виготовлений із пінопласту. Він має максимальну дальність ураження до 80 кілометрів, крейсерська швидкість 75 км/год, максимальна висота польоту до 1,5 кілометра.

Запуск відбувається з катапульти або з рук. Бойова частина масою 0,7 кілограма, ймовірно, уламково-фугасного типу, здебільшого цей дрон застосовується проти автотранспортної техніки та піхоти.

Більша версія "Черніки-2" є небезпечнішою порівняно з першою моделлю. Вона має більшу бойову частину масою до 3,5 кілограма, яка вже призначена для ураження бліндажів і важкої техніки. Також він має збільшений радіус дії до 100 кілометрів.

Найголовнішим, що треба знати про цю зброю, фахівці назвали наявність функції донаведення на ціль, через що під час атаки він може бути не сприйнятливий до дії РЕБ.

Дрон "Черніка-2"

Також "Черніка-2" обладнана функцією автопілота до визначеного району цілі, завдяки чому оператору не потрібно постійно здійснювати керування, а тільки на кінцевій ділянці польоту.

Це в поєднанні з їхньою, ймовірно, низькою вартістю, робить їх масовими та дуже небезпечними. За своєю концепцією їх можна порівняти з іншим російським дроном "Молнія", який також у своїй конструкції використовує прості матеріали.

"У зв’язку з масовістю, максимальною дальністю ураження та тим, що ці дрони застосовується на фронті вже понад рік, дивно, що перший удар по Харкову стався тільки зараз, адже перші райони Харкова перебувають лише в 25 кілометрів від кордону", — зауважили військові експерти.

Вони підсумували, що ефективним засобом протидії цим безпілотникам є українські зенітні FPV-дрони, які вже відзначилися збиттям трьох одиниць "Черніки-2". Проте, попри функцію до наведення й автоматичний політ до району цілі, без зв’язку вони також не здатні виконувати завдання, тому РЕБ також залишається доволі ефективним засобом.

Нагадаємо, що раніше російські загарбники часто атакували Харків безпілотниками "Молнія", які фахівці називають примітивними, однак усе одно дуже небезпечними.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама