У четвер, 9 січня, російські загарбники вдарили по Харкову безпілотниками "Молнія". Окупанти поцілили по цивільному підприємству у Немишлянському районі.
Про це повідомив мер міста Ігор Терехов. За його даними, ворог вгатив по місту близько 15:03. На місці прильоту є пошкодження однієї будівлі, у сусідній вибиті шибки.
"Без пожежі. З гострою реакцією на стрес до медиків звернувся один чоловік. Без госпіталізації", — наголосив посадовець.
Вже о 15:40 російські загарбники знову атакували Харків цим же дроном. Цього разу удар прийшовся по приватному сектору Немишлянського району.
"За попередньою інформацією, поранених та загиблих немає. Постраждало одне приватне авто. Місце прильоту обстежують наші фахівці", — резюмував Терехов.
Безпілотник "Молнія" — це баражуючий боєприпас, щось більше, ніж великий дрон, але менший за "Шахед". Це доволі примітивний за конструкцією і доволі дешевий боєприпас, на борту він може нести від трьох до п'яти кілограмів вибухівки. Порівняно з тим же "Шахедом", де 50 кілограмів вибухової речовини, він є менш потужним, але він в рази дешевший, ніж "Шахед", і може завдавати ураження саме вибухом, розльотом уламків.
Це дуже примітивний дрон: він складений з картону, фанери, пластику. "Молнія" фактично дуже легкий, може долати десятки кілометрів. Це розробка останніх років, росіяни його достатньо протестували. Відстань, які можуть долати ці дрони — до 40 кілометрів. Є "Молнія-1" та "Молнія-2". "Молнія-2" з двома двигунами, "Молнія-1" — з одним двигуном.
Іншими словами — це звичайний FPV-дрон-камікадзе з крилами та нашвидкуруч прикрученим боєкомплектом. БпЛА має оператора з пультом керування і відео, що гарантовано означає, що умовна багатоповерхівка, в якій живуть звичайні цивільні, могла бути ціллю атаки.
Нагадаємо, у ніч на 8 січня російська армія атакувала Україну 64 ударними безпілотниками типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів. Сили протиповітряної оборони збили 41 ворожий дрон.