1 223 день війни
Особовий склад
1 020 010
Танки
10 980
Артилерія
29 718
Літаки
420
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 190
Крилаті ракети
3 436
Гелікоптери
340
БпЛА
42 796
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Onet: Нардепам заборонили поїздки до Польщі, але є винятки
Фото: ВР

Onet: Нардепам заборонили поїздки до Польщі, але є винятки

Українським народним депутатам тимчасово заборонили їздити до Польщі. Виняток становлять лише офіційні місії у складі парламентських делегацій до Ради Європи, НАТО та в рамках міжпарламентського співробітництва за офіційним запрошенням.

Про це пише польське видання Onet із посиланням на джерела, в тому числі й українські.

Зокрема, факт заборони на поїздки до Польщі підтверджує народний депутат опозиційної "Європейської Солідарності" Микола Княжицький. Він є співголовою українсько-польської парламентської групи та мав стати одним із гостей Економічного форуму в польському місті Карпачі.

"Вони не хочуть мене відпускати. Я хочу поїхати, але вони не дозволять мені перетнути кордон. Чому? Було видано незаконне розпорядження Ради міністрів України не звільняти депутатів", — каже він.

За даними видання, за останній тиждень багато українських депутатів відмовилися від участі у форумі.

Відомо, що посол України в Польщі Василь Зварич підтвердив журналістам факт заборони, але зазначив, що є винятки.

"Поїздки повністю не заборонені, депутати можуть їздити в офіційні відрядження у складі парламентських делегацій до Ради Європи, НАТО та в рамках міжпарламентського співробітництва на офіційне запрошення парламентів інших країн", — сказав дипломат.

Також у виданні зазначається, що причиною, імовірно, є конфлікт між країнами щодо ембарго на імпорт зерна з України.

Заборона на імпорт українського зерна

У травні Європейський Союз дозволив п'ятьом сусіднім з Україною країнам заборонити продаж української пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику на внутрішньому ринку, дозволивши при цьому транзит таких вантажів для експорту в інші країни.

Термін дії заборони закінчується 15 вересня. Водночас Україна розраховує, що всі обмеження Єврокомісії на український аграрний експорт буде скасовано з 15 вересня.

Нагадаємо, Угорщина, Польща, Румунія, Болгарія і Словаччина виступають за продовження заборони Європейським Союзом імпорту українського зерна на їхню територію до кінця поточного року.

Додамо, у Польщі вважають, що забороною на імпорт зерна та іншої сільськогосподарської продукції з України захищають вітчизняний аграрний сектор.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама