В Україні активно готуються до Різдва та Нового року. Попри війну, яка триває уже майже три роки, населені пункти прикрашає головний символ зимових свят — ялинка.
Які новорічні дерева цього року встановили у найбільших й найтуристичніших містах України — у нашій добірці.
У столиці на Софійській площі столиці офіційно відкрили головну ялинку країни 6 грудня — у День святого Миколая. За словами мера Києва Віталія Кличка, штучну ялинку встановили та прикрасили за кошти меценатів. Висота новорічного дерева — 15 метрів (торік була 12 метрів), а колір — білосніжний.
Ялинку прикрашає світло-блакитна гірлянда довжиною у два кілометри та дві тисячі бірюзових іграшок. Такий символічний дизайн поєднується з величним фасадом Софії Київської, створюючи чарівну атмосферу. Поруч з ялинкою буде гарна і теж символічна фотозона — "Крила Фенікса".
У центр Львова напередодні Дня святого Миколая, 5 грудня, перед Оперним театром засвітили головну ялинку міста. Новорічне дерево цьогоріч подарувала сім'я Підвірних з села Бірки.
Як і в попередні роки повномасштабної війни, дерево прикрасили світловою ілюмінацією, яку місто закупило ще 2018 року. На верхівці ялинки — символ боротьби українців з агресором — "протитанковий їжак", якого 2022 року зварили фахівці "Львівелектротрансу". Ялинка простоїть у центрі міста орієнтовно місяць.
У Тернополі новорічне дерево також офіційно засвітили напередодні Дня святого Миколая. Цього року — ілюмінація у синьо-жовтих кольорах. За словами мера міста Сергія Надала, на встановлення ялинки з міського бюджету грошей не виділяли, адже святкове дерево заввишки 18,5 метрів купили ще 12 років тому, а ілюмінацію придбали 2020 року.
Головну ялинку міста засвітила донька загиблого бійця Тараса Петришина Анастасія, яка два місяці тому разом із сім'єю переїхала до Тернополя з Сум.
У Харкові головну ялинку встановили 22 листопада у метро на станції "Університет". Проте ілюмінація почала працювати з 1 грудня. Загалом у місті прикрасили сім станцій метрополітену.
Ідею з місцем розташування ялинки започаткували ще 2022 року. Тоді ж мер Ігор Терехов повідомив, що традицію прикрашати станції метрополітену у Харкові збережуть і після закінчення війни.
В Івано-Франківську 6 грудня на центральній алеї парку культури та відпочинку імені Тараса Шевченка засвітили головну ялинку міста. На відкриття прийшли понад півтори сотні франківців. Під час заходу працювала польова кухня, на якій можна було придбати страву за донат.
2024 року обрали нове місце для головної ялинки — у парку біля міського озера. Зі слів очільника міста Руслана Марцінківа, жодних прикрас та ілюмінацій не закуповували, адже використали старі, які купували раніше.
У Чернівцях вперше за час повномасштабної війни у 2024 році засвітили головну ялинку міста. Святкове дерево встановили навпроти скверу Дня Вишиванки біля Соборної площі. Грошей на встановлення і прикраси не витрачали, а прикрасили лише гірляндами. У попередні роки зазвичай ялинку прикрашали дизайнери.
Висота ялинки становить 18 метрів. Її місто купило ще 2021 року за майже 800 тисяч гривень.
У місті ялинку відкрили 6 грудня на вулиці Дерибасівській. Як і в попередні роки, в Одесі встановили штучне дерево, яке належить місту. Висота ялинки — 20 метрів, ширина — 9.
Хоча святкове відкриття ледь не зіпсували складні погодні умови та планові відключення електрики у центрі міста, вогні на ялинці запалили від генератора.
Нагадаємо, раніше Департамент культури Київської міської державної адміністрації повідомляв, що цього року у Києві не планують проводити традиційні новорічні та різдвяні масові заходи на відкритих локаціях міста.