Влада України активно готується до навчального року. Зокрема, створюються безпечні умови для здобуття освіти, будуються укриття та закупляються шкільні автобуси.
Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль за підсумками наради з головами обласних військових адміністрацій щодо завершення навчального року й підготовки до наступного.
Шмигаль вислухав інформацію міністра освіти та науки Оксена Лісового щодо відновлення освітніх закладів, забезпечення їх укриттями, забезпечення учнів підручниками й шкільними автобусами. За інформацією МОН, у 2024 році очно працюють понад 7,3 тисячі шкіл (58%), де навчається більш ніж 1,7 мільйона учнів. 2,4 тисячі (19%) шкіл працюють дистанційно та 2,8 тисячі (22%) — змішано.
"Цьогоріч уряд передбачив 2,5 мільярда гривень на облаштування безпечних умов у школах. Уже розподілено кошти на 50 проектів. Загалом укриттями забезпечено 10,5 тисяч шкіл. У понад п'яти тисячах є умови для організації навчання в сховищах", — заявив прем'єр.
Також очільник українського уряду зазначив, що виділили один мільярд гривень на придбання шкільних автобусів.
Прем'єр поінформував, що наразі в закладів освіти є більш як 12 тисяч генераторів. На кінець навчального року приблизно 50% шкіл могли забезпечити освітній процес завдяки альтернативним джерелам живлення.
"Керівникам областей дав завдання обстежити освітні заклади на предмет їхньої готовності до наступного опалювального сезону", — зазначив посадовець.
На нараді особливу увагу приділили питанню безбар’єрності в освітніх закладах. В Україні продовжують розбудовувати комфортне середовище для кожного українця.
"Ще одна важлива тема — навчання українських дітей за кордоном. Маємо надати їм усі можливості для вивчення української програми та збереження зв’язків із батьківщиною", — підсумував Шмигаль.
Нагадаємо, у 2024 році в українських школах навчальний рік не буде розпочинатись раніше. Діти сядуть за парти 1 вересня. Проте є ймовірність внесення змін у розклади занять.
Додамо, за даними Міносвіти, з 1 вересня 2024 року максимальна наповнюваність для початкових класів державних та комунальних закладів загальної середньої освіти може становити не більше 24 учнів. Це необхідно для покращення взаємодії вчителів та учнів.