1 057 день війни
Особовий склад
812 670
Танки
9 780
Артилерія
21 975
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 046
Крилаті ракети
3 018
Гелікоптери
331
БПЛА
22 383
Курс НБУ
Міжбанк
$
42,27
42,2
43,13
43,28
Підозрюваному у держзраді нардепу Шевченку продовжили арешт
Фото: "Суспільне"

Підозрюваному у держзраді нардепу Шевченку продовжили арешт

У вівторок, 7 січня, Печерський райсуд Києва продовжив запобіжний захід народному депутату Євгенію Шевченку, якого підозрюють у державній зраді.

Про це повідомляє "Суспільне". За даними журналістів, у ході засіданні прокурор просив суд залишити Шевченка під вартою, без права внесення застави, адже, на його думку, політик може переховуватися від правосуддя.

"В разі обрання мʼякого або більш альтернативного запобіжного заходу, він може переховуватися за межами України", — наголосив прокурор Яків Слісаренко.

Крім того, прокурор додав, що окремі відеозаписи, що були розміщені на YouTube й були взятими за основу доказів у держзраді — були знищені. Своєю чергою адвокат Шевченка просив суд змінити запобіжний захід на домашній арешт, або ж взяття його на поруки.

Сам Шевченко назвав справу проти нього "політичним замовленням". Політик наголосив, відеозаписи за його участі публікували інші люди, а він просто висловлював в них свою думку. Також він запевняв суд, що втікати із країни він не збирався, адже йому це нібито не вигідно.

Водночас, згідно з рішенням суду, Шевченко перебуватиме у СІЗО до 7 березня 2025 року без права внесення застави.

Справа Євгена Шевченка: що відомо

У 2021 році нардеп публікував неправдиву інформацію щодо відсутності загрози повномасштабного вторгнення Російської Федерації з території республіки Білорусь. Він також говорив про неправильність та недоцільність теперішнього зовнішнього та внутрішнього політичного курсу України. Зокрема, Шевченко дискредитував чинну владу, викривляючи факти та події в країні. Також він публічно закликав до зміни меж території та державного кордону України.

До того ж депутат записував програми на власних каналах, давав інтерв’ю проросійськи налаштованим блогерам та експертам. Після чого цей контент поширювався на пропагандистських ЗМІ на території РФ. У цих програмах нардеп поширював інформацію, яка утверджувала в масовій свідомості думку про те, що начебто українська влада довела країну до повного краху, втрати територій і людей, і неспроможна досягти миру.

Також нардеп нав’язував думку, що Україна вже не здатна перемогти та повинна йти на переговори з Росією на будь-яких умовах. Водночас він поширював інформацію спрямовану на дискредитацію західних партнерів та європейських цінностей. Зокрема, він говорив, що Захід втручається не лише у внутрішні справи України та спричинив у країні війну, а й намагається шляхом впливу на вибори підірвати стабільність в Грузії та Молдові.

Зв'язок з Білоруссю

Також слідством також встановлені його контакти з представниками посольства республіки Білорусь після того, як він у вересні 2020 року з прапором цієї країни зайшов на трибуну парламенту. Він неодноразово їздив до Білорусі, де зустрічався з представниками бізнесових, політичних структур та навіть з самопроголошеним президентом країни Олександром Лукашенком. Посилаючись саме на цю зустріч депутат поширював ідею відсутності загрози нападу російських військ з території Білорусі тощо.

Так, за інформацією слідства, за протекцією самопроголошеного президента Білорусі, депутат та його близькі родичі вели активний бізнес з представниками цієї країни, у тому числі на ринку електроенергії та міндобрив. Купуючи там товари за заниженими цінами вони завозили його в Україну через іншу європейську країну, і продавали набагато дорожче.

"Режим сприяння" з боку Білоруської влади дозволив депутату за пів року отримати 1,5 мільйона євро чистого прибутку. Водночас в Україну він зміг перевести лише 500 тисяч євро. Решту не вдалося отримати у зв’язку з блокуванням сумнівних транзакцій з боку фінансового моніторингу одного з європейських банків", — зазначили в ДБР.

Також зафіксовано, що за цей час депутат придбав та оформив на родичів три елітних авто загальною вартістю 500 тисяч доларів США.

Нагадаємо, раніше ЗМІ інформували, що народний депутат Євгеній Шевченко на судовому засіданні 15 листопада в Києві різко змінив думку про самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. Він назвав диктатора ворогом, хоча раніше із захопленням висловлювався про нього.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама