1 161 день війни
БпЛА
34 177
Особовий склад
950 860
Танки
10 728
Артилерія
27 080
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 146
Крилаті ракети
3 196
Гелікоптери
335
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Полонені китайці попросили Пекін організувати їхній обмін для повернення додому
Фото: СБУ

Полонені китайці попросили Пекін організувати їхній обмін для повернення додому

Солдати із Китаю, яких українській військові взяли у полон під час боїв на фронті, попросили Пекін організувати їхній обмін для повернення додому.

Про це повідомила Служба безпеки України. Таку заяву полонені зробили під час прес-конференції.

"Ми всі хочемо повернутися до Китаю, на Батьківщину. Ми сподіваємося, що китайський уряд може допомогти: тобто здійснити обмін між Україною та Росією і ми повернемося до Китаю", — сказав військовополонений Чжан Ренбо.

Крім того, солдати КНР розповіли, що вербування громадян Китаю для підписання контракту з міноборони РФ для участі у війні проти України відбувається через різні платформи, зокрема, з допомогою блогерів і реклами у соцмережах. Однак полонені закликали своїх співгромадян не брати участь у російсько-українській війні.

"Нашим співгромадянам із Китаю, які захочуть взяти участь у цій війні, ми хочемо сказати, що не варто цього робити. Тому що все, що ми почули від росіян, — це була неправда. І виявилося, що Росія не така сильна, а Україна не така слабка. І тому краще — взагалі не брати участі у війнах", — зауважив військовополонений Ван Гуанцзюнь.

До того ж, за словами обох полонених, вони підписали контракти з міноборони РФ, спокусившись на велику одноразову грошову винагороду та подальші щомісячні виплати у розмірі 200-250 тисяч рублів.

"Війна зовсім відрізняється від того, що ми бачили в кіно і по телевізору. Хочу сказати своїм рідним, що мені, зрештою, дуже пощастило: ставлення в Україні до мене — дуже хороше", — відзначає Чжан Ренбо.

Що відомо про участь громадян Китаю у війні проти України

8 квітня стало відомо, що українські військові взяли в полон двох громадян Китаю. Це вдалось зробити воїнам 81 окремої аеромобільної Слобожанської бригади. За даними військових, китайці перебували на ворожому боці — в зоні бойових дій, зі зброєю в руках, у складі підрозділу російських окупаційних військ.

Того ж дня президент Володимир Зеленський заявив, що є інформація про те, що таких громадян Китаю в російських підрозділах значно більше, ніж двоє. Для з'ясування усіх фактів залучили розвідку, СБУ, відповідні підрозділи ЗСУ.

Після цього Міністерство закордонних справ України викликало тимчасового повіреного у справах Китаю. Своєю чергою офіційний представник МЗС в Китаю Лінь Цзянь заявив, що його країна не відправляла своїх солдатів на війну проти України.

9 квітня президент України Володимир Зеленський заявив, що проти нашої країни у складі російської армії воює щонайменше 155 громадян Китаю. Українські спецслужби мають усю інформацію про цих осіб.

Нагадаємо, раніше полонений китайський військовий Ван Гуанцзюнь розповів, що війська країни-агресорки Росії застосовують проти українських військових хімічну зброю.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама