У вівторок, 6 травня, у віці 85 років помер український письменник, літературознавець і перекладач Валерій Шевчук. Останнім часом він боровся з важкою недугою.
Про це в соціальних мережах повідомила його донька Мирослава Андрущенко.
"Сьогодні, 6 травня, о шостій ранку відійшов у кращі світи мій тато, Валерій Олександрович Шевчук. Про нього можна багато писати як про видатного письменника, але для мене він перш за все був просто татом", — написала вона.
Вона висловила сподівання, що там йому буде добре, і він зустрінеться з багатьма своїми друзями. Адже він був одним з останніх свого покоління – шістдесятників.
"Про дату і час похорону буде повідомлено додатково. Згадайте його добрим словом..." — підсумувала Мирослав Андрущенко.
Валерій Шевчук помер у реанімації лікарні "Феофанія". Останні дні він перебував у важкому стані. Минулого року в українському письменницькому середовищі організували збір коштів на його лікування через ускладнення, пов’язані з діабетом.
Валерій Шевчук — український письменник, літературознавець і перекладач, представник шістдесятників.
Його творчість охоплює різноманітні жанри, від історичної прози до літературознавчих праць. Приділяв велику увагу дослідженню українського літературного бароко, створюючи переклади й адаптації давніх текстів.
У радянські часи він потрапив до так званого "чорного списку": впродовж 10 років його твори взагалі не друкували.
Шевчук здобув популярність завдяки своїм романам та повістям, серед яких особливе місце займають "На полі смиренному", "Дім на горі", "Три листки за вікном". 1988 року Шевчук отримав Шевченківську премію. Крім того, він лауреат інших престижних літературних премій. 1999 року його нагородили орденом Ярослава Мудрого V ступеня.
Упродовж своєї кар'єри Валерій Шевчук не лише писав, а й активно працював викладачем у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Він також був ведучим історичних програм на Українському радіо, став відомим не лише завдяки літературній діяльності, але й за свій внесок у популяризацію української культури й історії.
Нагадаємо, що 14 квітня стало відомо про смерть режисера, сценариста та письменника Олександра Муратова. Це сталося за тиждень до його 90-річчя.