У Сумській області зареєстрували смертельний випадок від тропічної малярії. Хворобу підчепив чоловік, який повернувся з туристичної поїздки до Танзанії.
Про це на сторінці в Facebook повідомила заступник головного державного санітарного лікаря Сумської області Галина Зайцева.
Вона зазначила, що 25 травня цього року помер житель Сумської області, який нещодавно повернувся з туристичної поїздки до Танзанії — острів Занзібар і захворів на первинну тропічну малярію. За словами Зайцевої, останні випадки малярії в Сумській області реєструвались у 2019 році: два у місті Суми та один у Конотопі.
"Малярія — загрозливе для життя захворювання, що передається через укуси комарів. Підхопити недугу можна майже у 100 країнах світу, переважно в Африці, Азії, Південній та Північній Америці", — повідомила вона.
Як наголосила заступник головного лікаря, симптоми малярії з'являються через 7-15 днів після укусу інфікованого комара. Перші ознаки — лихоманка, головний біль — можуть проявлятися слабко, що ускладнює виявлення хвороби.
"Якщо ви повернулися з-за кордону й у вас спостерігається слабкість, втрата апетиту, нудота, підвищується температура тіла, потрібно негайно звернутись до сімейного лікаря", — зазначає Галина Зайцева
Зайцева закликала перед поїздкою в небезпечні країни обов'язково проконсультуватися з лікарем, а також дізнатися, які профілактичні препарати (наприклад, протималярійні) необхідні для цього регіону. Малярія, за її словами, потребує профілактичного приймання медикаментів до, під час та після поїздки.
"Захистіть себе від укусів комарів: використовуйте репеленти, спіть під москітними сітками, носіть одяг, що закриває тіло, особливо у вечірній та нічний час. Дізнайтеся про симптоми. Будьте уважні до свого стану після повернення. Лихоманка, головний біль, озноб, м'язові болі — це можуть бути ознаки малярії", — зазначила Зайцева.
Також, за словами медикині, після повернення, якщо у вас з'явилися будь-які симптоми, що нагадують малярію, негайно потрібно звернутися до лікаря, обов'язково повідомивши про свою подорож до тропічної країни.
"Рання діагностика та лікування є головним для збереження життя", — додала вона.
Нагадаємо, в Івано-Франківській області вперше зареєстровано захворювання на ботулізм через вживання домашніх м'ясних консервів.