1 190 день війни
Особовий склад
983 890
Танки
10 864
Артилерія
28 355
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 171
Крилаті ракети
3 256
Гелікоптери
336
БпЛА
37 918
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
На Прикарпатті чоловік захворів на ботулізм через домашні консерви з м'яса
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

На Прикарпатті чоловік захворів на ботулізм через домашні консерви з м'яса

В Івано-Франківській області вперше зареєстровано захворювання на ботулізм через вживання домашніх м'ясних консервів.

Про це повідомив Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб. Зазначається, що після виживання домашніх консервів у чоловіка з’явився біль в животі, слабкість, здуття живота та головний біль. Водночас за декілька днів приєднались ще такі симптоми, як порушення зору і ковтання, сухість у роті.

"Захворілого було госпіталізовано до КНП "Центр інфекційних захворювань Івано-Франківської обласної ради", де встановлено діагноз "Ботулізм", надано необхідне лікування та введено протиботулінічну сироватку. На теперішній час хворий продовжує лікування", — йдеться у повідомленні.

Фахівці нагадали, що ботулізм — це гостра токсикоінфекція, викликана паличкою Clostridiumbotulinum і її токсином, що міститься в неправильно приготовлених і збережених консервах.

"Присутність ботулотоксину в харчових продуктах не змінює їх органолептичних властивостей. Найчастіше реєструються захворювання, пов'язані з вживанням грибів домашнього консервування, копченої або в'яленої риби, м'ясних і ковбасних виробів, бобових консервів. Ці продукти частіше викликають групові, "сімейні" спалахи захворювань", — додали експерти.

Лікарі радять при перших симптомах хвороби одразу звернутися за допомогою до спеціалістів. Водночас для профілактики ботулізму рекомендується суворо дотримуватися основних санітарно-гігієнічних правил при обробці, зберіганні та приготуванні продуктів харчування і сировини, а саме:

  • використовувати під час консервування тільки свіжі, доброякісні, без ознак псування, продукти;
  • перед консервуванням сировину, особливо гриби, необхідно ретельно промивати чистою проточною водою для видалення залишків ґрунту;
  • чистити рибу одразу після вилову, обов’язково видаляючи з неї кишки;
  • дотримуватись правил стерилізації банок, кришок та режимів теплової обробки продуктів в домашніх умовах;
  • зберігати домашні консерви в холодильнику або іншому прохолодному місці не більше року;
  • при найменшій підозрі не вживати консерви зі здутих (бомбажних) банок;
  • бажано вживати консерви тільки промислового виготовлення;
  • не купувати копчену, солону та в’ялену рибу на стихійних ринках;
  • купуючи сушену та в’ялену рибу промислового виробництва, навіть в закладах торгівлі, звертайте увагу на її зовнішній вигляд, умови зберігання, наявність маркування із зазначенням дати виготовлення та терміну придатності;
  • при консервуванні м’ясних та рибних продуктів в домашніх умовах необхідно стерилізувати консерви при температурі +115… +120°C — не менше 40-60 хвилин. з подальшою їх герметичною упаковкою.

Нагадаємо, у Дніпропетровській області внаслідок отруєння помер чоловік у якого було діагностовано ботулізм. Його дружина була госпіталізована до лікарні. Зокрема, сімейна пара вживала в їжу сушену річкову рибу (тарань) домашнього приготування.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама