Фото: Latifundist

Понад 7,5 тис. людей без зарплати: банківські рахунки Полтавського ГЗК Жеваго арештовано

Шевченківський районний суд міста Києва арештував банківські рахунки Полтавського гірничо-збагачувального комбінату, який входить до групи Ferrexpo Костянтина Жеваго.

Про це йдеться у повідомленні Ferrexpo.

Усі видаткові операції з грошима, крім видаткових операцій зі сплати податків, зборів та інших податкових платежів було припинено. Слідство вважає, що Полтавський ГЗК протягом 2018-2021 років ухилився від сплати ренти на суму майже 2 млрд грн.

"ПрАТ "Полтавський ГЗК", який є одним з підприємств компанії Ferrexpo, повідомляє, що відповідно до ухвали Шевченківського районного суду міста Києва на всі банківські рахунки підприємства було накладено арешт і зупинено всі видаткові операції з грошовими коштами за винятком видаткових операцій по сплаті податків, зборів та інших податкових платежів до державного бюджету. Суд ухвалив це рішення за клопотанням представників Офісу Генерального прокурора України в рамках розслідування щодо нібито ухилення компанією від сплати рентних платежів", — йдеться в повідомленні.

При цьому Полтавський ГЗК вважає, що блокування коштів на всіх банківських рахунках є проявом надмірного тиску на підприємство.

У Ferrexpo наполягають, що комбінат не має жодних узгоджених податкових зобов’язань, які б він не сплатив, і податкові органи не надали жодних претензій, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення підприємством.

Арешт усіх рахунків підприємства ставить під загрозу виплату заробітної плати понад 7500 працівникам компанії.

"Накладення арешту на всі банківські рахунки Полтавського ГЗК ставить під загрозу виплату заробітної плати понад 7500 співробітникам компанії та підрядних організацій, які такою ухвалою суду позбавлені єдиного джерела існування в цей час — заробітної плати. Виплату зарплати було заплановано на 7 лютого 2023 року. Крім того, 7 лютого 2023 року Полтавський ГЗК планував здійснити додаткову виплату всім співробітникам підприємства задля підтримки працівників та їхніх сімей", — йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, наразі керівництво підприємства вживає всіх необхідних заходів для того, щоб в судовому порядку розблокувати банківські рахунки компанії, які використовуються для виплати заробітної плати співробітникам та виконання договірних зобов’язань перед постачальниками товарно-матеріальних цінностей та послуг, критичних для здійснення виробничої діяльності підприємства.

Справа Жеваго

За запитом Державного бюро розслідувань 28 грудня французькі правоохоронці затримали Костянтина Жеваго в елітному курорті Куршевель. Раніше в межах розслідування кримінального провадження Жеваго було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України, також підозри повідомлені низці топменеджерів банку. Вони організували механізм розтрати 113 млн доларів США фінансової установи, чим завдали шкоди інтересам держави та вкладників банку.

На сьогодні накладено арешт на майно підозрюваного олігарха, а також пов’язаних з ним юридичних осіб. Зокрема, акції його підприємств на сотні мільйонів гривень корпоративні права товариств, 26 об’єктів нерухомості. Також, накладено арешт на майно інших юридичних осіб, які пов’язані з колишнім депутатом. Серед іншого, це 14 майнових комплексів, 21 частина майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень, 10 квартир.

Ще у жовтні 2020 року арештовані активи, вартістю понад 300 млн гривень, були передані до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА).

В Україні Жеваго загрожує позбавлення волі на строк до 12 років.

Зазначимо, що 30 грудня стало відомо, що Костянтин Жеваго залишив посаду директора і вийшов з ради директорів Ferrexpo.

На попередньому засіданні, 6 січня, французький суд ухвалив рішення щодо запобіжного заходу для затриманого раніше народного депутата України шести скликань, акціонера банку АТ "Банк "Фінанси та Кредит" Костянтина Жеваго. Йому дозволили вийти під заставу в 1 мільйон євро ще до рішення щодо екстрадиції.

Нагадаємо, 2 лютого один із топ-менеджерів Полтавського гірничо-збагачувального комбінату отримав підозру від Служби безпеки України. Комбінат входить до складу групи компаній Ferrexpo та належить українському олігарху-втікачу Костянтину Жеваго.

Читайте також: Справа Жеваго. Чому екстрадиція олігарха важлива для України?

Економіка, 07.02.2023 15:32