1 152 день війни
Особовий склад
941 100
Танки
10 677
Артилерія
26 649
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 139
Крилаті ракети
3 148
Гелікоптери
335
БпЛА
33 240
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Позиція Волинського ТЦК може мати ознаки злочину: заява Лубінця
Омбудсмен Дмитро Лубінець. Джерело: Ukraine Media Cente

Позиція Волинського ТЦК може мати ознаки злочину: заява Лубінця

Заяви представників Волинського територіального центру комплектації про недопущення адвокатів до процесів мобілізації в Україні не витримують жодної критики. Вони суперечать українським законам.

Про це заявив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

"Нещодавно у Волинському обласному ТЦК та СП прокоментували сюжет одного з волинських телеканалів щодо втручання адвокатів у процеси мобілізації та медичних оглядів. У ТЦК заявили, що такі процедури мають специфічний характер і потребують знання спеціалізованих аспектів, якими володіють лише уповноважені особи та фахівці. Також додали, що втручання сторонніх осіб, зокрема адвокатів, може порушити об’єктивність і незалежність процесів мобілізації та медичного огляду, що є критично важливими для національної безпеки", — зауважив він.

За його словами, його представництво у Волинській області прокоментувало цю ситуацію, нагадавши, що згідно зі статтею 59 Конституції України кожен має право на професійну правничу допомогу. Ніхто в Україні не може бути позбавлений такого права, навіть в умовах воєнного стану.

Представниця омбудсмена у Волинській області Юлія Спас скерувала відповідний лист до Волинського обласного ТЦК і СП для розʼяснення та недопущення порушень прав громадян.

"Також ситуацію прокоментував заступник голови Комітету захисту прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності НААУ Ігор Колесников. Він наголосив, що позиція Волинського ТЦК стосовно адвокатів не витримує жодної критики, а також може містити ознаки злочину, передбаченого статтею 397 Кримінального кодексу України — втручання в діяльність захисника чи представника особи", — наголосив Лубінець.

Згідно зі статтею 59 Конституції України, кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав, в тому числі й військовозобовʼязані.

"Обмеження такого конституційного права є недопустимим відповідно до частини 2 статті 64 Конституції України", — підсумував Лубінець.

Нагадаємо, 3 серпня ввечері в Ковелі Волинської області через затримання декількох хлопців на блокпосту люди організували мітинг під будівлею місцевого територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама