Російська Федерація заявила про продовження зернової угоди тільки на 60 діб. Туреччина та ООН та наполягали на терміні у 120 днів.
Про це повідомляє Міністерство закордонних справ РФ.
Варто відзначити, що ні ООН, ні Туреччина про подовження угоди ще не повідомляли.
Раніше представники Росії заявляли, що відмовляються подовжувати угоду на 120 днів. Росіяни заявляли, що не бачать прогресу щодо експорту російського продовольства та добрив.
Що відомо про угоду?
Зауважимо, Україна є великим світовим виробником та експортером зерна, але її експорт постраждав від вторгнення Росії. Чорноморська зернова ініціатива була створена за посередництва ООН і Туреччини в липні минулого року і була продовжена в листопаді, але термін її дії закінчується 18 березня, якщо не буде узгоджено подовження.
Юрій Васьков, заступник міністра реставрації України, заявив минулого місяця, що Київ проситиме всі сторони розпочати переговори про продовження угоди щонайменше на рік і що Україна хоче включити порти міста Миколаєва. Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу минулого тижня повідомив, що Анкара наполегливо працює над продовженням ініціативи.
Росія ж заявила, що погодиться продовжити чорноморську зернову угоду лише за умови врахування інтересів власних сільгоспвиробників. Російський сільськогосподарський експорт не був прямим об’єктом західних санкцій, але Москва каже, що обмеження на її платіжні, логістичні та страхові галузі є "перешкодою" для її можливості експортувати власне зерно та добрива.
Варто зазначити, що експорт зерна з України впав на 26,6% до 32,9 млн тонн у 2022-2023 роках через менший урожай і логістичні труднощі, спричинені вторгненням Росії.
Нагадаємо, досить багато країн з усього світу позитивно ставляться до політики керівництва Російської Федерації. Журналісти сформували рейтинг держав, дружніх до Росії.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першим