Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі на засіданні Контактної групи з оборони України у форматі "Рамштайн" має намір закликати її учасників до "50-денної кампанії" з інтенсивного нарощування військової допомоги Києву.
Про це у ніч на понеділок, 21 липня, повідомила газета The Telegraph із посиланням на заяву британського Міноборони, пише DW.
"Як члени Контактної групи з оборони України, ми повинні, своєю чергою, розпочати "50-денну кампанію" з озброєння України на полі бою і змусити Путіна сісти за стіл переговорів", — йдеться у заяві Гілі, який вчетверте очолить засідання і втретє спільно з німецьким колегою Борисом Пісторіусом.
За даними The Telegraph, на засіданні, яке відбудеться 21 липня, Лондон і Берлін ухвалять рішення щодо закупівлі великої кількості ракет для систем протиповітряної оборони України. Для британської сторони постачання є частиною зобов'язання витратити 700 мільйонів фунтів стерлінгів (близько 800 мільйонів євро) на ППО та артилерійські боєприпаси для України у 2025 році, поряд з іншим фінансуванням для постачання більшої кількості безпілотників для країни, що четвертий рік веде оборонну війну проти РФ.
Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив, що США введуть вторинні мита в 100 відсотків проти торгових партнерів РФ, якщо протягом найближчих 50 днів не буде досягнуто згоди про мир в Україні. Крім того, Трамп пообіцяв спільно з європейськими країнами поставити Україні системи ППО, включно з установками Patriot, та велику кількість зброї та іншої військової техніки.
Контактна група з оборонної підтримки України була створена у квітні 2022 року, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Перша зустріч відбулася на авіабазі "Рамштайн" у Німеччині, звідки й пішла неформальна назва. До групи входять понад 50 країн, зокрема всі члени НАТО, ЄС, а також держави-партнери, як-от Японія, Південна Корея, Австралія, Ізраїль тощо.
Завдяки "Рамштайну" Україна отримала більшість своєї сучасної західної зброї, зокрема: HIMARS, M777, Leopard 2, Challenger 2, Bradley, Stryker, Patriot, IRIS-T та інші.
Нагадаємо, що попереднє, 28 засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн", відбулося 4 червня. Воно принесло безпрецедентну військову підтримку з боку наших союзників, адже за підсумками зустрічі партнери оголосили про нові пакети допомоги та важливі кроки підтримки.
Варто зауважити, що, на останньому "Рамштайні", вперше після того, як США створили міжнародну групу для координації військової допомоги Україні три роки тому, очільник американського Пентагону не був присутній на зустрічі понад 50 інших очільників оборонних відомств.