Фото: Офіс президента

Ракетна атака на Україну та енергетична ситуація: звернення Зеленського

Президент Володимир Зеленський звернувся до українців наприкінці 379-го дня війни. Зокрема, гарант розповів про наслідки масованого обстрілу України вночі 9 березня. Також президент розповів про стан енергетичної системи після ворожої атаки.

Ракетна атака по Україні

"Провів сьогодні кілька нарад щодо наслідків масованого удару по нашій інфраструктурі. Чергове намагання держави-терориста воювати проти цивілізованості призвело до тимчасових відключень електрики, тепла, води у деяких наших регіонах і містах.

Російські ракети сьогодні забрали життя шести українців. Мої співчуття родинам...

Відновлювальні роботи на енергообʼєктах тривають увесь день. Найскладніше – Харків, Житомирщина. Непросто в Одесі, у Дніпропетровській області, у Києві, у Запоріжжі. Ремонтні бригади, енергетики, місцева влада, центральна влада – усі працюватимуть стільки, скільки треба, щоб відновити подачу енергії містам і районам, де зараз проблеми. Я дякую всім, хто працює заради цього. Ми вже показали, на що здатна Україна. І хоч би скільки Росія робила підлостей, наша держава й народ все одно не будуть у кайданах. Ані ракети, ані звірства Росії в цьому не допоможуть.

Я хочу подякувати сьогодні всім воїнам наших Повітряних сил. Особливо – 138-й Дніпровській, 160-й Одеській та 208-й Херсонській зенітним ракетним бригадам, які відзначились у захисті від цього російського нальоту. Дякую вам, воїни!" — повідомив гарант.

Переговори з Урсулою фон дер Ляєн

Український гарант провів перемовини з Президенткою Єврокомісії. Лідери обговорили масований удар по Україні 9 березня та питання санкційного тиску на Росію.

"Говорив сьогодні з Президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, зокрема й про енергетичну підтримку України. Я поінформував про наслідки удару держави-терориста. Я вдячний пані Урсулі за відповідну допомогу, що надається. Звичайно, ми обговорили й питання тиску на Росію за терор. Санкційний тиск. Те, як розширити санкції.

До речі, унаслідок цього удару Запорізька атомна станція була знов відʼєднана від енергомережі. Це критична ситуація. І Росія свідомо йде на створення таких критичних ситуацій на наших атомних обʼєктах. Це просто вже за визначенням означає, що Росія не може бути сумлінним учасником будь-яких відносин в атомній сфері. А отже, що швидше російська атомна галузь опиниться під санкціями, то безпечніше буде світу. Не можна залишити державі-терористу жодної можливості використовувати будь-які атомні обʼєкти будь-де у світі для терору.

Пані Президентка Єврокомісії позитивно оцінила й прогрес нашої держави на антикорупційному напрямку. Зокрема, затвердження Антикорупційної стратегії й призначення нового директора НАБУ. Це важливо в контексті нашого подальшого руху у євроінтеграції до початку переговорів щодо членства України у Євросоюзі", — розповів президент.

Зустріч із представниками культури

Сьогодні український гарант зустрівся із представниками культурної спільноти. На заході поговорили про те, як посилити можливості української культури в комунікації зі світом заради підтримки України.

"Провів доволі тривалу зустріч із представниками нашої культурної спільноти. Театр, кіно, музика, література, державні культурні інституції, громадські ініціативи. Був представлений Шевченківський комітет, українські журналісти.

Ми говорили про те, як посилити можливості української культури в комунікації зі світом заради підтримки України. Дипломатія, журналістика й культура – це три сфери, які роблять найбільше, щоб світ розумів нашу боротьбу й допомагав.

Також, звичайно, ми говорили й про наші власні національні потреби.

Дуже важливо – щоб досвід повномасштабної війни, наших воїнів, те, через що вони проходять на фронті, досвід українських окопів, досвід наших людей, які реально зараз захищають європейську свободу, – щоб увесь цей досвід був описаний українцями.

Щоб наша культура, її діячі, її інституції, могли заповнити потребу в українському культурному продукті, у розумінні української ситуації.

Україна досягла найбільшої національної єдності у своїй історії. Україна обʼєднала світ. Українці надихають сотні інших народів тим, як захищають свою державу й свободу. І буде правильно, щоб усе це відображалося саме українською культурою, саме нашими інституціями, нашими людьми. Українським кіно, українським театром, українською літературою, українською музикою, українськими музеями, українським візуальним мистецтвом. Щоб в усьому цьому був збережений справжній досвід тих, хто проходить війну, хто на передовій, хто справді переживає те, що значить: борітеся – поборете.

Сьогодні прозвучало багато ідей. Є те, що держава може й повинна зробити. Є те, що залежить від самої культурної спільноти", — зауважив гарант.

Нічна масована атака 9 березня

У ніч на 9 березня Росія атакувала Україну ракетами та дронами. Вибухи вночі лунали у Дніпрі, Рівненській, Кіровоградській, Волинській областях, на Тернопільщині та Франківщині. Тим часом у Сумах та на Київщині працювала ППО.

У Києві вранці вибухи пролунали у Голосіївському та Святошинському районах. У Голосіївському районі було влучання в об'єкт інфраструктури, у Святошинському — двох із трьох постраждалих госпіталізували, горіли автівки. Удар по столиці було здійснено "Кинджалом".

Рашисти вдарили близько 15 разів по Харкову й області: під прицілом були об‘єкти критичної інфраструктури. На Одещині внаслідок масованого ракетного удару є влучання в об’єкт енергетичної інфраструктури області, а також пошкоджені житлові будинки. 

Житомир рашисти атакували дронами, у місті серйозні проблеми з водо- та електропостачанням

"Укрзалізниця" попередила про затримку 15 поїздів через масований ракетний удар. Водночас київська кільцева електричка продовжує курсувати чітко за графіком. 

Також у Києві, Київській області на Дніпропетровщині та Одещині ввели екстрені відключення світла.

Російські окупанти вночі 9 березня випустили ракету по Львівській області. Удар прийшовся на Золочівський район

Нагадаємо, що внаслідок рашистських ракетних обстрілів відключилась остання лінія зв’язку окупованої Запорізької АЕС з українською енергосистемою. В "Енергоатомі" повідомили, що у разі неможливості поновлення зовнішнього живлення станції протягом цього часу може статись аварія з радіаційними наслідками для всього світу. Вдень 9 березня живлення вдалося відновити.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 09.03.2023 23:14