Росіяни можуть влаштувати ще одну екологічну катастрофу в Україні. Зокрема, "адміністрація" інтервентів на тимчасово окупованій території Запорізької області збирається використати води річки Молочна для наповнення зрошувальних каналів.
Про це повідомив Центр національного спротиву.
Зазначається, що окуповані території Запорізької області незаконно відвідав заступник міністра сільського господарства РФ Андрій Разін. Він зустрівся з так званим "заступником голови ради міністрів — міністром АПК та продовольчої політики" Світланою Шевченко.
"Окупаційна адміністрація запропонувала використати води річки Молочна, що є найбільшою на ТОТ Запорізької області, та здійснити перекидання її стоку у зрошувальні канали. Окупаційна адміністрація уже розпочала розчищення річища та підготовку до інженерних робіт", — йдеться у повідомленні.
У Центрі зауважують, що таке рішення російських загарбників може призвести до збільшення солоності води в Азовському морі, а також дефіциту питної води у місті Мелітополь, що створює передумови для ще однієї екологічної катастрофи на окупованих територіях.
Російські окупанти в ніч проти 6 червня підірвали заміновану Каховську ГЕС. Внаслідок прориву греблі десятки населених пунктів у Херсонській області були затоплені. Це призвело до загибелі цивільних, смертей тварин, руйнування майна та забруднення Дніпра, спровокувало екологічне лихо.
За фактом підриву окупантами Каховської гідроелектростанції правоохоронці розпочали розслідування за статтею екоцид. Наразі тривають слідчі дії. Також поліція відкрила справу через порушення звичаїв війни. В "Укргідроенерго" повідомляли, що Каховська ГЕС повністю зруйнована й відновленню не підлягає. Водночас у компанії озвучили плани з побудови нової гідроелектростанції. Після деокупації ГЕС планують звести на тому ж місці. За попередніми підрахунками, на відбудову Каховської ГЕС знадобиться близько одного мільярда доларів. Окрім станції, потрібно буде будувати мостовий і залізничний перехід.
Нагадаємо, Кабінет міністрів ухвалив експериментальний проект з відбудови Каховської ГЕС. В уряді вважають, що відновлення гідроелектростанції збільшить економічний потенціал України як в аграрній, так і в енергетичній сферах.
На повну відбудову потрібно щонайменше вісім років. За два роки можна розробити експериментальний проект, ще близько шести потрібно на саме будівництво.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими