Фото: Telegram Дениса Шмигаля

Відбудова Каховської ГЕС: уряд ухвалив експериментальний проект

Україна має намір відбудувати Каховську гідроелектростанцію, яка була зруйнована російськими терористами на початку червня. Кабінет міністрів вже ухвалив експериментальний проект.

Про це під час засідання уряду повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Сьогодні уряд затверджує постанову про експериментальний проект з початку відбудови Каховської ГЕС, яку підірвали росіяни. Проект розрахований на два роки. На першому етапі спроектуємо всі інженерні конструкції, підготуємо необхідну базу для відновлення", — сказав Шмигаль.

За словами прем'єра, наступний етап відбудови ГЕС розпочнеться вже після деокупації території, де розташована сама станція. На цьому етапі мають відбутися будівельні роботи.

"Координуватиме проект Міністерство економіки, а замовником робіт буде державне "Укргідроенерго". Рішення про підготовку до відновлення ухвалене після консультацій з експертами та спеціалістами", — додав прем'єр.

Шмигаль також наголосив, що відновлення Каховської гідроелектростанції збільшить економічний потенціал України як в аграрній, так і в енергетичній сферах.

Підрив Каховської ГЕС: деталі російського теракту

Каховська гідроелектростанція була підірвана російськими окупантами у ніч на 6 червня. За даними "Укргідроенерго", Каховська ГЕС повністю зруйнована й відновленню не підлягає. Водночас у компанії озвучили плани з побудови нової гідроелектростанції. Після деокупації ГЕС планують звести на тому ж місці. За попередніми підрахунками, на відбудову Каховської ГЕС знадобиться щонайменше пʼять років і близько одного мільярда доларів. Окрім станції, треба буде будувати мостовий і залізничний перехід.

За фактом підриву окупантами Каховської гідроелектростанції правоохоронці розпочали розслідування за статтею екоцид. Наразі тривають слідчі дії. Також поліція відкрила справу через порушення звичаїв війни. 

За попередніми підрахунками Міндовкілля та Держекоінспекції, внаслідок підриву Каховської гідроелектростанції збитки водним ресурсам завдано на два мільярди гривень.

Нагадаємо, раніше Денис Шмигаль заявляв, що підрядні організації мають до осені завершити роботи із будівництва магістральних водогонів у Дніпропетровській області. Вони допоможуть розв'язати проблему із забезпеченням водою населених пунктів регіону після підриву російськими окупантами греблі Каховської гідроелектростанції 6 червня цього року.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 18.07.2023 16:39