Фото: Енергобізнес

В Україні планують побудувати нову Каховську ГЕС

В "Укргідроенерго" озвучили плани з побудови нової Каховської гідроелектростанції. Після деокупації ГЕС планують звести на тому ж місці.

Про це розповів генеральний директор ПрАТ "Укргідроенерго" Ігор Сирота в ефірі телеканалу "Ми-Україна".

"Нам доведеться дуже швидко відбудовувати й будувати нову станцію. Ми побудуємо на тому самому місці красивішу і потужнішу (станцію, — ред.). Вони (росіяни,  ред.) будуть бачити це", — зауважив він.

Сирота сподівається, що нижня водозливна гребля не підірвана, а якщо підірвана, то вся вода зійде з водосховища.

"Тому ми з проектним інститутом і з будівельниками обговорюємо питання, як потрібно після деокупації відгородити платину. Наразі у верхніх водосховищах ми будемо зберігати воду. Зараз три-чотири області будуть потерпати від нестачі води", — додав він.

Підрив Каховської ГЕС: деталі російського теракту

Каховська гідроелектростанція була підірвана російськими окупантами у ніч на 6 червня. За даними "Укргідроенерго", після підриву окупантами Каховська гідроелектростанція повністю зруйнована й відновленню не підлягає.

На цей час рівень води у Каховському водосховищі продовжує знижуватись і вже впав майже на 1,5 метра. Якщо рівень води опуститься нижче 12,7 метра ситуація буде критичною. У зонах підтоплення в Херсонській області фіксують підвищену небезпеку від вибухонебезпечних предметів. Ворожі мінні загородження опинились під водою та можуть бути знесені потоками.

Після підриву російськими окупантами Каховської гідроелектростанції влада оголосила про евакуацію населення із зон підтоплення. Проте не всі місцеві жителі погоджуються покидати рідні домівки.

Нагадаємо, унаслідок теракту відбулося затоплення філії компанії "Нібулон", що розташована під селищем Козацьке Херсонської області. Власника сільськогосподарської компанії Олексія Вадатурського вбила російська ракета у липні 2022 року. 

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 06.06.2023 17:04