Рівень води у Каховському водосховищі впав на 1,5 метра: коли ситуація буде критичною

Рівень води у Каховському водосховищі продовжує знижуватись і вже впав майже на 1,5 метра. Якщо рівень води опуститься нижче 12,7 метра, ситуація буде критичною.

Про це повідомив голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.

Зо його словами, жителі Дніпропетровщини наразі забезпечені питною водою. Дефіциту не спостерігається.

"Рівень води у водосховищі знижується. Впав майже на 1,5 метра. До надзвичайної ситуації ми готувалися. Нікопольщина та Криворіжжя забезпечені спеціалізованою технікою для підвозу води і системами доочистки. Кривий Ріг має резерв водопостачання шляхом максимального наповнення Південного та Карачунівського водосховищ", — написав він.

Крім того, розроблена проектно-кошторисна документація із забезпечення міст Кривий Ріг, Марганець, Покров та Нікополь сталим водопостачанням.

"Всі розрахунки у Мінінфраструктури. Задачі зрозумілі. Працюють всі", — додав Лисак.

Водночас за даними Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, обміління Каховського водосховища може призвести до екологічної катастрофи, якщо рівень води опуститься нижче 12,7 метра. Нормальний рівень води – 14,5-16 метрів.

За критичного зниження рівня води почнеться мор риби та птахів, без води можуть залишитися багато міст і населених пунктів, під загрозою опиниться Запорізької АЕС — аж до ризику ядерної катастрофи.

обміління води

Фото: Мінекології

 

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Каховська гідроелектростанція була підірвана російськими окупантами у ніч на 6 червня. За даними "Укргідроенерго", після підриву окупантами Каховська гідроелектростанція повністю зруйнована й відновленню не підлягає.

Керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк пояснила, що російські окупанти здійснили підрив Каховської гідроелектростанції, адже у них не витримали нерви в очікуванні контрнаступу Збройних сил України. У такий спосіб рашисти намагаються завадити контрнаступальним діям українських бійців.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що під загрозою затоплення перебувають до 80 населених пунктів. Триває евакуація населення. Шмигаль також зазначив, що оцінюються наслідки для довкілля та загрозу для Запорізької атомної електростанції, однак через відсутність доступу до неї така оцінка ускладнена.

Станом на 10:00 вже було евакуйовано 742 людини. Йдеться про жителів Херсонської області, які проживають на правому березі Дніпра. Ситуація ускладнюється тим, що деякі дороги розмиває, а це своєю чергою унеможливлює проїзд до окремих населених пунктів. Евакуаційні групи шукають інші шляхи.

За фактом підриву окупантами Каховської гідроелектростанції правоохоронці розпочали розслідування за статтею екоцид. Наразі тривають слідчі дії. Також поліція відкрила справу через порушення звичаїв війни. 

За даними української розвідки, за підривом ГЕС стоїть 205 мотострілецька бригада Збройних сил Росії. Радник глави офісу президента України Михайло Подоляк вважає, що росіяни підірвали дамбу "у стані афекту" й не розуміли наслідків.

Наразі у Кривому Розі Дніпропетровської області ситуація із водопостачанням є дуже складною, але контрольованою. У місті провели екстрену нараду та ввели низку обмежень для містян. Натомість підрив дамби Каховської ГЕС і спуск води з Каховського водосховища жодним чином не позначиться на водопостачанні КиєваКрім того, після підриву окупантами Каховської гідроелектростанції в окупованому Криму вже почалися проблеми з водопостачанням. Кримчани масово жаліються на погіршення якості води.

Світова спільнота різко засудила такий вчинок Росії. Зокрема, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що воєнний злочин окупантів наражає на ризик тисячі мирних жителів та знищує екологію місцевості.

Нагадаємо, секретар національної безпеки та оборони України Олексій Данілов заявив, що руйнування гідроелектростанції жодним чином не вплине на звільнення України

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 06.06.2023 13:40